| NewLife18 a întrebat:

Buna seara, as avea si eu o mica intrebare. Daca am facut petting cu prietenul meu, iar acesta m-a penetrat doar putin(la baza vaginului) cu penisul s-ar putea sa raman insarcinata? Tin sa mentionez ca nu mi-a venit ciclul luna asta, si asta s-a implinit o luna de atunci.Chestia aceea am facut-o dupa terminarea ciclului cu 3 zile si de o saptamana ma doare burta groaznic ma doare capul...Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sophiee a răspuns:

E suficient si unul singur sa fie si sa fecundeze ovulul si sa ramai insarcinata,(chiar si la baza)sunt sanse mici, dar acestea exista, vorbesc in general.Tu nu cred ca esti insarcinata daca ti-a venit menstruatia.aceasta vine in foarte putine cazuri peste sarcina si atunci difera cantitativ si i se modifica putin culoarea(mai maronie in general).

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Test de sarcina! urgent! poate fi o dereglare hormonala, raceala etc. da pentru linistea ta fa-ti un test! si sper ca din asta sa inveti ceva.bafta si grija pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca penisul nu este introdus in vagin, poti ramane insarcinata! Spermatozoizii unui barbat pot patrunde in interiorul corpului, daca intra in contact la intrarea in vagin cu lichidul secretat de acesta. Trebuie sa fii foarte atenta ca baiatul sa nu-si lipeasca penisul de labiile tale in timpul orgasmului. Iar daca aveti sperma pe maini, nu trebuie sa atingeti vaginul. Cel mai indicat este sa te speli pe maini si pe organele genitale, imediat dupa eliminarea spermei – chiar daca acest lucru nu este foarte comod.

| NewLife18 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu s-a eliminat sperma, dar m-a tem pentru lichidul acela seminal care contine spermatozoizi, dar nu cred ca sunt indeajuns pentru a ramane insarcinata mai ales daca a fost doar la baza

| NewLife18 explică (pentru Sophiee):

Din cauza asta ma ingrijorez, nu a venit menstruatia luna asta si m-a simt rau in fiecare zi, poate e raceala...

| Sophiee a răspuns (pentru NewLife18):

Cand apare o raceala in zona genitala se manifesta in general prin dureri la ovare,secretii mai abungente, de dureri de cap si stari de rau nu am auzit de la raceli, poate e o dereglare hormonala.In orice caz pentru siguranta ta, fa un test de sarcina.

| Sophiee a răspuns (pentru NewLife18):

E suficient si unul singur sa fie si sa fecundeze ovulul si sa ramai insarcinata,(chiar si la baza)sunt sanse mici, dar acestea exista, vorbesc in general.Tu nu cred ca esti insarcinata daca ti-a venit menstruatia.aceasta vine in foarte putine cazuri peste sarcina si atunci difera cantitativ si i se modifica putin culoarea(mai maronie in general).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si un test de sarcina.

| master77 a răspuns:

Daca nu a vomitat chelu' inauntru nu esti gravida

| anonim58 a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa ramai insarcinata pls funditahappy