| maria239640 a întrebat:

Buna! Am facut sex neprotejat cu partenerul meu dar nu si-a dat drumul in mine, iar peste 5 zile este ziua ovulației. Care sunt sansele de a ramane însărcinată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este cu risc mare, fiindca spermatozoizii pot trai 4-5 zile in vaginul tau si daca ovulatia se produce cu cateva ore mai devreme, atunci poti sa ramai si gravida.

Dar prezervativ de ce nu folositi?

Ala nu doare, nu musca pe nimeni, nu manaca dar protejeaza 100% de sarcini nedorite si de BTS.

| Fonk a răspuns:

Șanse sunt + nu avem de unde sti + dacă rămâi (meriți).
De ce?
Pentru că te-ai jucat cu focul.