| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu, sunt foarte nelinistita ca a ejaculat in mine desi este cam nesigur nici el. ce as putea face in privinta asta.contactul sexual l-am avut sambata si de atuncea am mai facut dar protejat.sa fac un test de sarcina? dupa cate zile de la contactul sexual? dau funda multumesc frumos

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai poti face nimic, doar sa astepti. Sansa de sarcina depinde foarte mult de perioada ciclului menstrual in care te gaseai. Nu ai de ce sa fii speriata, presupun ca va doriti totusi un copil, altfel nu ati face sex neprotejat. Un test de sarcina sigur poti face de-abia dupa 21 de zile de la contactul sexual, folosind prima urina de dimineata. Chiar si atunci, daca este negativ, vei fi nevoita sa-l mai repeti dupa 2-3 zile, tot din urina de dimineata, ca sa poti fi sigura de rezultat.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina. Cam in 2-3 saptamani de la contactul sexual neprotejat. Succes! Numai bine!

P. S. Pe viitor ai grija sa te protejezi de fiecare data!

| fabiola a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat asa cum spui, important este sa vezi daca erai in perioada fertila sau nu! Dupa 21 de zile ai un rezultat mult mai sigur!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar trebuia sa te gandesti la asta inainte de a o face neprotjat. Sunt sanse foarte mari sa fi insarcinata daca a ejaculat in tine. Testul de sarcina il poti face dupa 3 saptamani ca sa fii sigura ca iese corect. Alta data protejeaza-te daca nu vrei surprize.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 21 zile.
ai cm regulat? (cm=ciclu menstrual) daca ai regulat, adica de 28 zile(durata intre cicluri), dupa 15 zile de la ciclu esti in perioada fertila(probabilitatea maxima de a ramane insarcinata).

da, sa faci un test. cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia pastila de a 5 a zi

hee hee