| Anutsaa122 a întrebat:

Acum 5 zile am avut contact neprotejat. A ejaculat in mine de 2 ori. Întrebarea mea este, de ce am dureri ca cele premenstruale? Trebuie sa-mi vina tocmai in 12 zile. (Am calendar, si da, eram in perioada fertila cand s-a întâmplat actul) poate fi vorba de o sarcina? Si dacă este… sunt normale asemenea dureri? După doar 5 zile?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Poate ai rămas gravidă. Se poate rămâne oricând gravidă dacă faci sex neprotejat cu ejaculare înăuntru.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Poate ai chist pe ovare sau rană pe col, sau ai racit cistita si anexita sunt bolile de sezon ale aparatului genital feminin, daca te a tras curentul sau ai mers desculta pe gresia rece sau te ai spalat cu apă calduță ai racit, ca sa numai vorbim de infectiile urinare, trebuie sa te vada un medic ginecolog sa te consulte sa faci o ecografie, nu poate fi vorba despre o sarcina asa repede după doar 5 zile, ce varsta ai? Sanatate multa.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai gaze intestinale (basini), ca-i imposibil sa te doara ovarele dupa 5 zile de la sex.

| Anutsaa122 explică (pentru Violleta2022):

? peste tot apari si mai vorbești si prostii. Vrei sa mi zici ca e imposibil sa fi rămas gravida?

| Anuskaa a răspuns (pentru Anutsaa122):

Dupa 5 zile nu poti sa ai simptome ca esti gravida. de aia a s-a terminat in tine de 2 ori si erai ib perioada fertila nu inseamna ca ai si ramas gravida.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anutsaa122):

Nu are treaba sarcina cu gazele din burta, dar durerile de burta pot fii de la gaze si nu de la sexul afcuta cum 5 zile.
Sunt cavitati diferite! Sarcina se fromeaza in uter, gazele in intestinul gros. Gauri diferite, organe diferite. Mai fetita, eu sunt femeie in toata firea cu copii mari, si incerc sa te invat putina anatomie, ca te apuci de sex, inainte sa stii pe unde iese copilul.

| Anutsaa122 explică (pentru Violleta2022):

Ce legatura au gazele, cu ovarele? Am dureri premenstruale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anutsaa122):

Dureri premestruale imediat dupa ovulatie?
Nu ai spus tu ca erai in perioada fertila acum 5 zile cand ai avut sex?
Durerile premenstruale apar la 2 saptamani DUPA ovulatie, chiar inainte sa-ti vina menstra.

| Anutsaa122 explică (pentru Violleta2022):

EXACT, nu trebuie sa-mi vina si totuși am dureri. asta a fost si întrebarea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anutsaa122):

Si asta ti-am explicat de la inceput, ca durerile nu pot fii mentruale, ci de la GAZE! Intestin iritat, imbalonare = gaze si dureri de burta.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Anutsaa122 explică:

Ma doare intr o parte. Deci la ovare.