| SostSasd a întrebat:

am facut sex protejat, iar la al doilea act, tot protejat s-a rupt prezervativul, la primul m-am terminat, m-am spalat cu apa calda si sapun si apoi am urinat. E nevoie sa ia pastila de a doua zi?

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ar fi trebuit sa fi mai explicit. tu te-ai spalat si urinat? si te temi de o sarcina sa inteleg?
Pai s-a rupt prezervativul si ti-ai dat drumul in ea? Daca da, pai cam e riscul de o sarcina (aveai penisul in vagin, ti-ai dat drumul si prezervativul era spart), da, in cazul asta... pastila de a doua zi sad aveti grija data viitoare, verificati prezervativul din cand in candwinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

ÎNVAŢĂ să foloseşti prezervativul ( ori foloseşte unul de calitate şi mai GROS + lubrifiant )!

Este VALABIL răspunsul pe care ţi l-am dat în 04.10. 2013 - vezi linkul :
http://www.tpu.ro/......t-nu-m-am/

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred. Nu-nteleg insa cum tot vi se rup prezervativele. Luati si voi unele mai bune, nu de-alea de doi bani. Si pe langa asta, ai grija ca prietena sa fie mereu foarte excitata, ca daca nu e, de la frecare, prezervativul se deterioreaza si poate face poc. Ca sa nu mai spun ca nici ea nu cred ca simte mare placere.

| SostSasd explică:

Nu m-am terminat la al doilea, cum s-a rupt am si scos pentru ca am simtit.

| fotbalistata a răspuns (pentru SostSasd):

Atunci nu cred ca exista riscuri de sarcina. faci bine sa te speli dupa act, dar mai bine ar fi cand aveti asemenea experiente partenera ta sa faca dus vaginal cu sapun intim.sau mai bine zis dupa fiecare contact ea trebuie neaparat sa se spele!