| frumusel a întrebat:

am facut sex protejat pe 14 februarie si mi-a venit ciclu pe 28 a fost regulat, insa acum in martie nu mi-a venit, sunt in aprilie si tot nu mi-a venit, de ce? sunt aproape 15 zile de intarziere... ce se intampla as dori sa-mi raspundeti.multumesc

2 răspunsuri:
| Zoombe3 a răspuns:

Poate o dereglare, daca cumva ti-ai inceput viata sexuala de curand, poate o dereglare de menstruatie. Poti sa cumperi un test de sarcina sa te linistesti, dar sfatul meu este sa mergi la ginecolog, o consultatie costa aproape cat un test de sarcina, si in plus ginecologul iti zice mult mai multe lucruri decat 2 lini colorate. Vizita la ginecolog este obligatorie indiferent daca esti insarcinata sau nu.

| petitdreamer a răspuns:

In primul rand esti sigura ca nu s-a rupt prezervativul? in al doilea rand, eu personal am mai intalnit cazuri care in care sa nu vina ciclu o luna...deci daca trebuia sa ii vina de exemplu pe 23 decembrie, nu i-a venit pe 23 ianuarie, si i-a venit pe 23 februarie... e drept k sunt foarte rare cazurile, dar sunt... daca nu esti sigura daca s-a rupt sau n prezervativul, un test de sarcina ti-ar da raspunsul exact in ceea ce priveste problema ta... daca nu esti insarcinata dupa ce iti indica testul, stai linistita pana vine, nu te mai panica, pentru ca nu rezolvi nimic cu panicatul