| frumusel a întrebat:

Am facut sex protejat p 14 februarie, iar pe 28 mi-a venit ciclu... a fost normal, insa in martie nu mi-a venit, si sunt deja in aprilie si tot nu mi-a venit...sunt aproape 14 zile de intarziere... ce se intampla ...va rog sa-mi raspundeti .multumesc

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Daca a fost protejat si ti-a si venit pe 28, eu zic ca sunt foarte foarte putine sanse de sarcina. Fa-ti un test de sarcina sa fii sigura. Si mergi la medic; poate fi o raceala, poate fi stresul...

9 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Poate fi o dereglare sau o intarziere a menstruariei sau o sarcina, fa-ti dimineata un test de sarcina si daca testul iti iese negativ, mergi pentu o consultatie la un medic ginecolog

| MihaiA a răspuns:

Paula1994 si tu ai facut sex neprotejat de stateai cu stress?
Sa`nteleg ca aveai 13 ani cand ai facut`o? Sau 14? In ambele cazuri, se duce de rapa tara asta.

| afrodita17 a răspuns:

Si de 14 zile un test de sarcina nu ai facut? ...nu inteleg de ce din prima zi de intarziere nu te-ai ingrijorat...ai asteptat vreo minune? .partenerul ce parere are despre asta? .nu va ganditi la voi fetelor?

| claudiarebecca a răspuns:

Un test de sarcina urgent maine dimineata si ecograf... daca ai ramas in februarie se vede la ecograf

| Paula a răspuns:

Las ca si mie mi-a venit in iunie anul trecut nu mi-a venit in iulie si mi-a venit abia in august spre sfarsit, mancam pietre sa scap de stres. Asa sperietura am tras atunci, n-o s-o uit niciodata :-s

| Paula a răspuns:

Ce te face sa crezi ca am avut 13/14 ani thinking doar ca am pus acolo 1994? laughing

| miry a răspuns:

Poate fii o simpla intarziere sau o dereglare, dar sa fii tu mai linistita iti poti lua un test si te vei convinge

| doruletz a răspuns:

Vizita la ginecolog! URGENT! Numai asa poti scapa de orice indoieli!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am facut sex protejatat dar eu am vrut sanat mereu si va spun ca intodeauna cand a ejaculat in prez il scotea mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani si siunt ff ingrijorata mentiionesz ca am luat ff multe algocalmine sa-mi opreasca menstruatia pentru ca eu cu prietenul meu trebuia sa mergem la o nunta si aveam atunci simptomele inaintea menstruatie si am facut un test acum si mi-a iesit negativ oare dc? si in uttimul timp am fost si ff stresata si suparata astept va rog raspunsurile voastre sunt ff ingrijorata sa repet testul iar?"