| anonim_4396 a întrebat:

am fost cu un baiat timp de un an, ne-am iubit foarte mult. Dintr-o prostie l-am inselat de 3 ori, m-o iertat. De curand am aflat ca m-o inselat si el, am vb cu el si o zis ca m-o inselat doar ca sa se razbune pentru ceea ce i-am facut. Ne-am impacat, insa el mai tine legatura cu fata aia, uneori mai dormea la ea. Ne-am desp din nou, el a plans si a zis ca ma iubeste doar pe mine si ca sta cu aia pentru ca ii da bani. O mai spus ca inca il doare ce sw-a intamplat intre noi, si ca mai vrea sa fim impreuna dar nu acum, sa mai treaca ceva timp. Eu inca il iubesc, dar in acelasi timp mi-e antipatic pentru ca am suferit mult din cauza lui. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,relatia nu va fi cum a fost nici sa stati in cap.Asta pentru ca din moment ce tu l-ai inselat,el s-a razbunat si asa cred ca va fi mereu,ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.
Exista sa zicem sansa sa fiti ca inainte desi ma indoiesc, pentru ca el iti va reprosa ca l-ai inselat, tu iti vei aminti mereu ca ai suferit mult din cauza lui...aceste greseli din trecut fac mult rau si e greu sa o luati de la inceput...
Va-ti impacat,dar ai vazut ca v-ai despartit din nou,si tot asa ve-ti continua daca tu vrei asta sa continue.
El acum nu te mai priveste cu aceeasi ochi desi poate te iubeste si tu pe el dar ceva s-a schimbat,crede-ma.
Eu una te sfatuiesc sa iti vezi de viata ta,sa nu mai inseli de acum inainte pe partenerul tau,fie ca va fi tot el ori ca altul,ca vezi tu, din cauza unor greseli, se ajunge la situatii dureroase.
E decizia ta daca vrei sa te impaci cu el sau vrei sa iti vezi de viata ta si sa il uiti...nu vei avea viata usoara cu el din nou, crede-ma ca stiu ce zic.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De nuevo un caso raro valla tela...bine a facut ca a stat cu aia meritai.

| ραтяίcία a răspuns:

:o l'ai inselat de 3 ori dint'o rostie? nu ti'ai dat seama de prima data de greseala facuta ca sa nu o mai repeti de doua ori?
Cum crezi ca s-a simtit el? Tu cum te'ai simti daca el te'ar insela de 3 ori? Are nevoie de timp sa'si analizeze sentimentele...in timpul asta pune'ti si tu totul in balantawinking, analizeaza situatia.Dc l'ai inselat de 3 ori? poate asta se intreaba si elstraight facecand iubesti nu iti inseli persoana iubita.straight face...incearca sa'l intelegiwinkingpoate relatia voastra o sa continuewinkinglasa'i timpwinking iar dupa aceea stati de vbwinking. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 3 ori?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punel sa aleaga banii sau tu daca alege banii mai tarziu (2 3 zile) imbracate frumos sh fi atractiva date pe langa un baiat sh vezi daca regreta daca o face se uita lung la tine sh poate te impaci c el fal gelos...sh sa regrete c tea parasit, iar daca te alege esti c el dar nul scapa din ochi iar daca mai face o gtrseala nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-o si mintit, dupa ce l-am iertat si asta ma doare cel mai tare...stiu ca ma iubeste si il iuesc si eu, dar simt ca pur si simpl nu mai are rost sau mi-e frica sa nu mai sufar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa, ia-ma pe mine!

| tina89 a răspuns:

Sa-l lasi in pace.e mai bine asa...