| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat vreo 3 luni d zile si ne-am despartit. ne-am certat cu 2 zile inainte de revelion si el in noaptea de revelion si-a facut pe alta de la revelion si pana acum m-a tot cautat dar nu mi-a zis nimic ca ar fi cu altcineva. mi-a zis abia acum o saptamana si am zis ca nu il mai bag in seama... a doua zi m-a sunat de 3 ori: prima data i-am respins apelul si a mai sunat d 2 ori dar nu i-am raspuns apoi daca a vazut ca nu raspund mi-a trimis mesaj "nu te mai sun sa nu te deranjez, o seara buna" apoi l-am sunat eu dupa o jumatate de ora si l-am intrebat de ce ma mai suna daca are prietena, m-a intrebat ce fac si i-am zis ca am fost in oras. Cand a auzit si-a schimbat vocea. a inceput sa zica ca nu mai vrea nimic...ca ma sunase sa iesim afara dar daca am fost in oras nu mai conteaza. I-am zis: daca ai prietena cum sa iesim pe afara? si cica: si ce daca am prietena? Zic: pai nici mie nu mi-ar placea ca prietenul meu sa se intalneasca cu alta, nu? si a inceput sa rada. I-am zis ca o sa imi iau vodafone, ma intreaba ca, cu cine vb eu pe vodafone?laughing) Ieri l-am sunat eu pe el ca ii trimisesem din greseala un mesaj cu o seara inainte si l-am sunat sa ii zic ca nuera pentru el si m-a intrebat ca pentru cine era mesajul? i-am zis ca pentru un coleg si a inceput sa zica, ca de ce il mint ca nu era doar pentru un simplu coleg ci pentru un iubit ceva, ca lui nu ii plac minciunile si ca sa nu il mintstraight face apoi ca nu il intereseazalaughing) ca pot sa am si 10 iubiti ca nu il intereseaza si incepuse sa imi povesteasca despre prietena lui ca a inceput sa se inteleaga bine cu ea si ca sambata se duce cu ea la muntewinkingi-am zis sa nu ma mai caute decat daca are vreodata nevoie de mine si il ajut cu cea mai mare placere dar nu asa sa ma intrebe in fiecare zi ce fac ca nu are rost, sa isi vada de prietena lui si-a schimbat vocea si a zis ca daca asa vreau asa facem si nu ma mai cauta. nu stiu daca am facut bine, dar imi face rau sa vb cu el si sa stiu ca are prietena asa ca mai bine prefer sa nu mai vb deloc cu el si sa-l uit.Intrebarea e: de ce credeti ca ma mai cauta daca are prietena? P. S: si tin sa precizez ca ne-am despartit pentru ca l-am prins ca tot vorbea cu fosta lui prietena prin mesaje cica ea insista sa se vada si el nu vroialaughing) vrajeli si plus ca uneori era indiferent si rece cu mine. va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre reactiile lui si sa imi dati un sfat

Răspuns Câştigător
| sorin_5952 a răspuns:

Buna! Daca te-ai certat cu el și el după 2 zile și-a făcut alta nu are rost sa te mai gândești la el și aceste scene de "gelozie" sunt doar ca,sa se creadă el mai bărbat,noi bărbații ne simțim bine atunci când femeia ne face pe plac,adică dacă noi ai interzicem ceva și ea face asta ne face sa ne credem mai superiori decât ea,dar nu este asa și nu ma refer la toți băieții,pentru ca nu toți sunt la fel!happy El te suna tot din cauza pe care am spus-o mai sus,pentru ca se crede bărbat atunci când relaționează cu mai multe femei chiar dacă are o noua prietena, asa ca dacă te tot mai suna vorbe-stei și tu despre noul tău prieten dacă ai și dacă nu inventează unul și asa o sa te lase în pace, și dacă nu funcționează pune nr de tel la apeluri interzise și ai terminat cu problemahappy! Succes!

5 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

E genul ala de se joaca cu mai multe, da sperante tuturor ca sa aiba de unde alege. Uita-l! Nu merita, crede-ma! Deja ti-a facut cam multe faze...

| Onn3 a răspuns:

Poi eu cred ca te place si e gelos dar tot nu inteleg faza tonguet cine era mesaju odata ce avea prietena.In fine sexu masculin e greu de inteles.

| Elial a răspuns:

Pff de cand am citit ca d revelion si-a gasit pe alta nu am mai ctit ca e clar dupa cine suferi tu... lasa-l dom'le in pace, sunt multi altii care pot sa sufere ei dupa tine, nu tu dupa ei!

| Cristian_Ionut_1987 a răspuns:

E fraier daca a facut asa ceva,normal daca ai place sau te iubea nu facea asa ceva.a vrut sa faca doar ceva anume cu tine,imi pare rau, sexul masculin e greu de inteles dar numai anumite persoane, haideti sa nu ne referim la totii

| Cristian_Ionut_1987 a răspuns:

Sincer nu il mai baga in seama nu ai mai rasp, poate ai face placere sa te tachineze, si sexul masculin e greu de inteles dar nu totii