| florinnna a întrebat:

Hey! Am nevoie de cateva sfaturi. Am avut un prieten cu 2 ani mai mare ca mine, am fost impreuna o luna si o saptemana. de ce ne-am despatit? pentru ca aparuse o fosta prietena de a lui care cica il iubeste da nu s-au vazut niciodata. In vara asta adica peste vreo luna el se duce la ea si ar cam trebui sa stea o luna si ceva, ca si-au facut planuri oameni.Cand ne-am despartit mi-a zis frumos ca o alege pe ea. Cu toate ca nu mai eram impreuna noi cand ne vedeam ne pupam ne luam in brate chestii d-astea. Eu am probleme grave cu familia si si la el sunt cam aceleasi probleme si daca se intampla ceva vorbeam cu el ma asculta, ma intelegea. Zilele trecute ne certasem si peste cateva ore. l-am sunat sa vb ca se certasera a mei, nu mi-a raspuns, i-am dat vreo 4-5 mesaje tot nu a raspuns, am lasat telefonul acasa si am plecat sa vb cu cineva care ma asculta, si acela era un alt baiat careia ii place de mine. Cand ma ajuns acasa ma suna si incepe si face urat si ma intreaba unde am fost i-am zis ca am fost la o fata da si-a dat seama ca mint ca o sunase inainte pe acea fata si a intrebat-o daca sunt la ea. dupa a aflat cu cine am iesit si a facut urat rau de tot. si ca daca nu ies 10 minute afara ca rupe orice legatura cu mine si nu mai vorbeste si rupe cartela de Vodafone ca isi luase cartela de vodf cu toate ca fata pe care o alesese era pe Orange. Si acum e suparat pe mine. da ziceti si voi ca pnm daca el a aleso pe fata aia ce vroia sa fac bine ca tin la el, si acum mi-a zis sa fac ceva sa fie sigur ca poate sasi recapete increderea si mine si i-am zis sa am puna la incercare da a zis ca vrea sa fac eu ceva nu sa-mi zica el ce. si habar nu am ce sa fac, dati-mi si mie vreun sfat sa rog frumos din inimioara! si cadou dau si fundita.happy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e in masura sa fie cineva suparat atunci tu ai fi aceia, el de ce sa faca pe suparatul cand de fapt face mai degraba pe afemeiatul, lasa l in pace ca nu i de tine, nu o sa ti fie fidel niciodata pentru ca nu i sta in caracter

| anamaria0974 a răspuns:

Pai daca are prietena ce legatura mai vrea sa aiba cu tine? ce il intereseaza pe el cu cine iesi sau cu cine vorbesti tu? eu cred ca ar trebui sa il lasi in pace sa nu il mai bagi in seama

| bellabellutza a răspuns:

Pai,fai o surpriza, adica:
1. pune pe hol petale de trandafir pana in scara blocului si pune un biletel in care ii zici:Ma pupi? Daca nu ma arunc din pom! Si asa il testezi si pe el! SUCCES! FUNDITA?