| adrianajollie a întrebat:

am fost foarte racita ce`i drept, dar sunt ingrijorata ca de 2 luni nu mi-a venit cmstraight face. sunt virgina deci nu pot fi insarcinata. poate fi din cauza racelii? ce sa fac? la ginecolog nu ma duc. parintii mei sigur o sa creada ca e vba de altceva numai daca pomenesc de asa ceva straight face. ametesc foarte des si nu prea mananc, n am pofta si simt un miros tot timpul ar putea avea legatura cu motivul pentru care nu mi-a venit?
si inca ceva acum 2 saptamani am gasit ceva maro pe chilot, i am spus mamei si a zis ca e posibil sa fie din cauza racelii si a tonei de pastile pe care am luat`o, nimic mai mult.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o dereglare menstruala probabil de cauza hormonala. Poti sa te duci la un endocrinolog, dar in orice caz este urgent sa consult un medic.

| TeoPT a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani, e o problemă. Dacă ai sub 18 ani, nu există motive de îngrijorare. E normal ca ciclul menstrual să fie neregulat sub 18 ani.
Baftă

| Tania a răspuns:

Sigur e din cauza medicamentelor, eu am patit sa imi vina de 2ori intr-o luna,iar la altii poate sa intarzie, eu zic sa stai linistita, cu siguranta e de la pastile.

| dany3la a răspuns:

Da stai linista ca este din cauza racelii, nimic mai mult.Ametesti pentru ca nu te hranesti asa cum trebuie.Trebuie sa mananci minim de 3 ori pe zii.Dimineata.la amiaza si seara.
Iar daca esti virgina atunci nici nu ai de ce sa te preocupi ca esti insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat la fel! Stai linistita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la un ginecolog, dar mai mult ca sigur te va trimite la un endocrinolog.Stai linistita ca nu te pune nimeni sa te dezbracioh go on, iti prescrie doar niste pastile care-ti regleaza cmhappy