| Myamarya a întrebat:

Salut, fetelor, am o intrebare.
Am aproape 18 ani nu mi-a venit ciclul de aproape 5 luni dar nu sunt insarcinata... pana acum nu am avut nici un fel de durere. Este posibil sa fie din cauza medicamentelor pe care le iau(depakine chrono 500 mg)? Mentionez ca pana acum 3 saptamani mi-a curs pe chilot un fluid alb si cremos fara nici un fel de miros dar foarte abundent la fel ca si ciclul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, daca citeai prospectul acelui medicament observai ca una dintre reactiile adverse poate sa fie intarzierea menstruatiei sau chiar "intreruperea" ei. Deci cel mai probabil aceasta amenoree (lipsa menstruatiei) e din cauza medicamentului. Insa nu strica niciodata sa mergi sa vezi si un ginecolog sau un endocrinolog.
Multa sanatate.

1 răspuns:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Sunt efecte secundare. (Scrie pe prospect ) si lichidul acela poate fi un semn ca ai o infectie vaginala.