| Paulaarepaula a întrebat:

Bună, am fost împreună cu un băiat, sa dădea la mine si m-a făcut să îl plac, dar am aflat că are deja relație de 3 ani si eu nu stiam,nu știu ce să fac încă il plac mult. Iubita lui a aflat de mine, era supărată dar s-au împăcat, lui îi mai scriu cateodată ca nu mă pot abține si el imi citește mesajele si el îmi răspunde dar după eu ii dau block, menționez că încă îmi zice " fă" cum îmi zicea când eram împreună ca așa îi place să strige el la aleasa lui, a fost primul meu iubit și nu stiu de ce mi se pare că nu mai este nimeni ca el, ca e perfect.

Răspuns Câştigător
| Cosmin3412 a răspuns:

Nici un băiat nu o sa te placă sau sa te ia in serios atâta timp cât nu ai principii peste care nu treci.
Nu-ți place ceva nu accepta, nici de dragul lui.
Dacă tu te complaci si ajungi cârpă cuiva, cum vrei sa te respecte?
În primul rând respecta-te pe tine iar după aceea vei fi respectată de cine trebuie.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scapa de curvarul mincinos, ca nu va sta langa tine niciodata, doar va profita de tine.

| dullcat a răspuns:

Eu sper ca glumesti sau esti troll.

Afla ca " fă" nu este un apelativ care sa inspire respect sau iubire.Renunta la el, fiindca daca a inselat-o pe iubita actuala te va insela si pe tine in cazul in care renunta la ea, cu altcineva, pe viitor.Nu cred ca vezi cu ochii limpezi cat de toxica e situatia de fata.Si daca a fost primul iubit ce? Stai linistita, vor mai exista si altii, nu e batut in cuie.

| Paulaarepaula explică (pentru dullcat):

Nu îmi pace să schimb

| Paulaarepaula explică (pentru dullcat):

Dar in cazul de față nu am încotrocrying

| dullcat a răspuns (pentru Paulaarepaula):

Ce nu ai incotro? Te obliga cineva fortat? Nu, doar tu singura iti pui piedica si sa te incapatenzi sa tii cu dintii de o persoana care nu mai merita niciun minut din atentia ta.Incearca sa intelegi ca in viitor vei da peste persoane care sa te merite cu adevarat, numai daca accepti ce a fost si lasi trecutul in urma.Stiu ca doare, dar si astfel de experiente amare fac parte din evolutia ta ca persoana.Pot sa intreb ce varsta ai?

| Paulaarepaula explică (pentru dullcat):

Da e foarte ușor să găsești pe cineva, am 22 de ani.

| timidu89 a răspuns (pentru dullcat):

E troll! Nici o femeie zdravana la cap nu se complica in ultimul hal

| dullcat a răspuns (pentru Paulaarepaula):

Da, este usor la 22 de ani. Daca aveai 102 ani integeleam, insa deocamdata ai toata viata inainte si trebuie doar sa depui mai mult efort, nu sa te complaci intr-o relatie inexistenta care nu duce nicaieri.

| dullcat a răspuns (pentru timidu89):

Probabil o fi, n-avem de unde sti exact.Din nefericire, exista multe astfel de cazuri in viata reala si adesea pornesc de la familii disfunctionale.

| Cosmin3412 a răspuns:

? E clar, atât de mândră esti de tine si atâtea standarde ai încât cuvântul fă îți pare a fi un compliment sau alint.

| Paulaarepaula explică (pentru Cosmin3412):

La început nu îmi placea nici mie cuvântul, îi ziceam sa nu îmi mai spună așa ca e urât, dar era supărat ca nu il lasam, si după într-un final, i-am zis" bine rămâne ca tine"

| VoidEternal a răspuns (pentru Paulaarepaula):

Are și wc in curte, sau...

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Paulaarepaula):

Nici un băiat nu o sa te placă sau sa te ia in serios atâta timp cât nu ai principii peste care nu treci.
Nu-ți place ceva nu accepta, nici de dragul lui.
Dacă tu te complaci si ajungi cârpă cuiva, cum vrei sa te respecte?
În primul rând respecta-te pe tine iar după aceea vei fi respectată de cine trebuie.