| Vasile755 a întrebat:

Buna, am fost la prietena mea si am avut un contact sexual neprotejat după 2-4 zile după ce i s-a terminat menstruația, poate sa rămână însărcinată? Nu am ejaculat in ea si actul sexual a durat foarte puțin si am introdus penisul doar de câteva ori(7-8),după aceea am pus prezervativ.Am fost si la baie sa urinez de câteva ori înainte sa înceapă actul.Țin sa Menționez ca era virgina.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, intotdeauna exista sanse de sarcina, odata ce ai facut sex neprotejat, chiar si introducerea 1 singura data a penisului, odata ce aveai deja sperma pe teava, de la o ejaculare anterioara.

Trebuie sa intelegi un lucru, nu are importanta ca ai indtrodus penisul de cateva ori, ci de faptul ca este suficient 1 singura data sa-l introduci dar fata sa fie in perioada fertila, ca atunci ramane imediat gravida.
De ce riscati si nu folositi prezervativ?
Oricum sexul ala este patetic, ca tu te termini dar fata nu apuca sa simta nimic dupa 7-8 intrari de'ale tale si indiferent cat te-ar iubii ea, cand o lasi nesatisfacuta se va satura si isi va cauta pe altul care sa fie capabil sa o satisfaca si sa-i produca un orgasm.

| Vasile755 explică (pentru Violleta2022):

Șansele sunt mari? A fost imediat după ce i sa. Terminat menstruația

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasile755):

Datele sunt insuficiente ca sa-ti pot spune asta.
Nu stim ce tip de ciclu are fata, la cate zile se succede in fiecare luna, daca este regulat sau nu samd.

De exemplu, daca are ciclu de 28 de zile si la ea tine 5 zile, tu avand sex cu ea in ziua a 4-a dupa menstruatie, isneamna ca ea era in ziua a 9-a si atunci este posibil sa fie la inceput de perioada fertila.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Vasile755):

Daca ai avut prezervativ sansele de a fi insarcinata sunt mici, dsaca nu ai folosit prezervativ si nici nu ai ejaculat atunci nu poate fi insarcinata, dar mare grija la lichidul preejaculator acesta contine sperma, si lichidul preejaculator apare inainte de a ejacula, ce varsta aveti voi tu si fata?

| Vasile755 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus prezervativul imediat după 2 minute maxim

| Vasile755 explică (pentru Violleta2022):

Este ciclu neregulat, iar întâmplarea s-a produs in 2 August, imediat după 2-4 zile de la terminarea menstruației

| bogdanbucur a răspuns (pentru Vasile755):

Nu te mai speria atat, o o sansa mica exista dar nu este cazul sa exageram. nici macar prezervativul nu este 100% nu exista metoda 100%,, dar hai sa nu ne mai facem 100 de griji.

NICI DACA ITI DAI DRUMUL IN EA INDIFERENT DE PERIOADA NU SUNT SANSE 100 % SA RAMANA DEFI FI CALM.

| Vasile755 explică (pentru Violleta2022):

Si daca nu a fost atunci in perioada fertila si perioada aia a apărut abia dupa 2 3 zile l, poate rămâne?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasile755):

Spui ca are ciclu neregulat, asadar este imposibil sa se poate afla sau calcula perioada ei fertila!
Dupa cum vad nici nu stii cand ai facut sex cu fata, tot spui la 2-4 zile dar nu ajuta cu nimic cand spui asta, daca nu numeri corect din prima zi a ciclului.
Ma rog, in situatia de fata nimeni nu-ti poate spune daca era sau nu in perioada fertila, daca este sa nu gravida.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte va fi inutil si eronat fiindca hormonul hcg nu isi poate face prezneta in urina.

Pe viitor, folositi PREZERVATIVUL ca va protejeaza total!

| Vasile755 explică (pentru Violleta2022):

In 24 Iulie a fost prima zi de ciclu, iar in 2 August a avut liceu întâmplarea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasile755):

Din 24 iulie pana in 2 august sunt 10 zile, deci putea sa fie la inceput de perioada fertila daca ciclul ei este de 28 de zile, dar cum este neregulat, nu putem stii si nici calcula ceva.

| ionur a răspuns:

Virgină -_-? 7 8 ori

| Vasile755 explică (pentru ionur):

Gen am dezvirginat o

| Vasile755 explică:

Dau funda