| Amalia2305 a întrebat:

Bună,am și eu o nelămurire și v-aș fi foarte recunoscătoare dacă m-ați putea ajuta. Deci : aș dori să-mi cumpăr o tabletă Galaxy Tab 2(10inch) sau Ipad a 3-a generație White (Wifi+4G). Voi ce v-ați cumpăra dacă ați fi în locul meu? Vreau păreri pro si contra, nu răspunsuri gen "Ipad" sau "Galaxy Tab".

Și mai am o nelămurire : pe ipad-ul acesta pot să stau pe internet și de pe 3G? ( adică are loc pentru micro sim? ).

Mulțumesc anticipat. happy

P.S. : Dau fundă celui/celei care îmi explică a 2-a nelămurire.
(apropo,scuze pentru categorie, dar este cea mai accesata )

Răspuns Câştigător
| mudpalyer a răspuns:

Eu am ipad 64g si ai posibilitatea de a alege o gramada de aplicati, jocuri etc.dar am si galaxy si mi se pare varza fata de ipad.dar depinde ce generatie de ipad iti ei de exemplu eu am ipad 3 generatia a 4 si pentru protectie mai bine iti ei o aparatoare de material textil este mai bun decat cel de silicon cu cel de silicon cand l-am scapat s-a spart display-ul si m-a costat 5 milioane sa il fac dar cu cea de material l-am scapat de 9 ori si nu s-a spart deloc deci ia-ti ipad

12 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Galaxy, pentru ca la ipad cumperi doar numele

| M1hai a răspuns:

Eu zic sa iti iei galaxy tab deoarece are andoid, si are mai multe aplicatii, are cam aceleasi specificatii ca ipad 3 are wifi si multe altele
cartelele merg pe amandoua tablete
deci eu sunt pro pentru galaxy tab happy

| TwiXXXie a răspuns:

Chiar daca detin destule produse Apple iti recomand galaxy tab 2 sau Note 10.1

| Amalia2305 explică (pentru TwiXXXie):

Detin si eu destule produse Apple, de la telefon pana la laptop, insa in privinta tabletei nu sunt foarte sigura deoarece ma gandesc ca este totusi diferenta de aproximativ 1100- 1200 de lei intre produsele pentru care as opta si nu sunt foarte sigura ca merita Ipad-ul acesta o asa suma de bani in comparatie cu Galaxy Tab.

| TwiXXXie a răspuns (pentru Amalia2305):

Androidul a avansat foarte mult, in unele privinte intrece iOS

| Amalia2305 explică (pentru TwiXXXie):

Pai in ce privinte? Cu ce este mai bun androidul fata de IOS sau invers?

| TwiXXXie a răspuns (pentru Amalia2305):

Pai un avantaj iOS ar fi ca poti face jailbreak pe idevice`ul tau si poti lua aplicatii gratuite, androidul are alta interfata, de exemplu la note 10.1 applicatia S note este foarte utila daca esti in domeniul de bussines sau faptul ca multi taskingul este imbunatatit, ai double screen (de exemplu poti folosi S note si sa fii pe net in acelasi timp) poti sa dai repede si usor crop la poze si sa le treci in S note pentru un proiect de exemplu, uitate la videouri cu feature pentru note 10.1 sau galaxy tab 2 si intelegi mai bine

| mudpalyer a răspuns:

Galaxy fiind ca la ipad nu are slot de card exista doar 3 variante la ipad de 16 g, 32g, 64g.deci ia-ti mai bine galaxy
parerea mea poate tu vrei ipad tu alegi

| Amalia2305 explică (pentru mudpalyer):

Oricum daca imi iau ipad il iau pe cel de 32 sau cel de 64, dar ideea este ca nu stiu care ar fi mai convenabil din punctul de vedere al softului, al aplicatiilor samd, plus ca are o infatisare mai draguta fata de galaxy tab 2.

| Amalia2305 explică (pentru mudpalyer):

Multumesc,mi-am luat ipad generatia a3-a 4G+wifi alb 32GB si sunt super multumita.

| mudpalyer a răspuns (pentru Amalia2305):

Bravo sa il stapanesti bine

| Amalia2305 explică (pentru mudpalyer):

Multumesc frumos!

| mudpalyer a răspuns (pentru Amalia2305):

Eu am ipad 64g si ai posibilitatea de a alege o gramada de aplicati, jocuri etc.dar am si galaxy si mi se pare varza fata de ipad.dar depinde ce generatie de ipad iti ei de exemplu eu am ipad 3 generatia a 4 si pentru protectie mai bine iti ei o aparatoare de material textil este mai bun decat cel de silicon cu cel de silicon cand l-am scapat s-a spart display-ul si m-a costat 5 milioane sa il fac dar cu cea de material l-am scapat de 9 ori si nu s-a spart deloc deci ia-ti ipad