| hearhit a întrebat:

Vreau va rog sa ma ajutati. Am 17 ani iar prietenul meu 19 ani. Cu el am mai vb despre asta, nu pot sa zic ca nu vrea, aproape orice baiat vrea, ma rog, nici nu insista dar, nu stiu, as vrea sa mi-o incep cu el pentru ca am incredere dar nu prea sunt pregatita. Voi ce ziceti? Dau FUNDA:*:*

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Eu zic ca daca nu esti pregatita ar fi bine sa mai astepti. Daca tine la tine o sa te astepte pana vei fi tu pregatita. Mai ales ca asa o sa fie bine pentru amandoi. De ce? Daca nu te simti pregatita o sa ai o stare de disconfort, ceea ce o sa observe si el si o sa fie incomod, dar daca o faci cand vei fi pregatita totul va fi ok.

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Nu poti incepe un lucru daca nu te simti pregatita.La final s-ar putea sa ramai cu un gust amar, sa fii complet dezamagita.Gandeste-te bine daca te simti in stare atat fizic, cat si psihic sa o faci...
Bafta! :* >big grin

| thereforyou a răspuns:

Cand va aud pe toate."nu ma simt pregatita". nu stiu ce. Pregatita de ce? de razboi? Crezi ca se va termina planeta daca o vei face fara sa fi pregatita?

| thereforyou a răspuns:

@DonezSprancene
Nici nu stii cat de mult ma intereseaza cand ai facut-o tu.

| thereforyou a răspuns:

Pentru raspunsul Anonim:
In primul rand eu sunt baiat. In al 2-lea rand, nu te duce nici atat capul incat sa-ti dai seama ca eram foarte ironic cand am spus chestia cu interesatul. And BTW este "Piece of cake" nu "pice of cake ".

| deadea23 a răspuns:

Nu trebuie sa faci daca nu te simti pregatita.

| deadea23 a răspuns:

@Thereforyou, daca tu ai facut-o "cand nu te-ai simtit pregatita" e problema ta.noi o facem doar atunciwinking

| deadea23 a răspuns:

@thereforyou esti cumva perfect? laughing
Si daca esti baiat, nu te baga in discutii de fete. Esti cam penibil.

| Lylly a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala atunci cand simti, daca prietenul tau nu insista este si mai bine.Cand o sa te simti pregatita vorbesete cu prietenul tau.
Bafta!

| DenisaBiluta a răspuns:

Da` de ce sa ti`o incepi? Mai asteapta si tu pana la 18 ani :-

| buterfly a răspuns:

Daca crezi ca esti pregatita atunci poti face pasul acesta... Dar cum ai zis si thu ca nu crezi ca esti pregatita atunci nu o face...Asteapta pana crezi ca o sa fi sigura ca vrei sa faci pasul acesta nu dupa aia sa iti para rauhappy

Succes!:*

| Melinda_8816 a răspuns:

Eu zic ca e varsta destul de buna pentru asta. si eu am varsta ta si mi-am inceput viata sexuala de curand. cat despre pregatire. in primul rand trebuie sa ai incredere in prietenul tau, sa fii sigura ca nu vrea doar asta de la tine si in rest. mai documenteaza`te putin pe net. restul vine de la sinebatting eyelashes. bafta :*

| hearhit explică:

@donezSprancene
multumesc si da, Cяisu m-a lamurit:**:*:*... orqm multumesc tuturor.

| pryntesa a răspuns:

Daca te iubeste te mai poate astepta si nu e bine sa o faci daca tu nu esti pregatita si nu cum spune alti de razboi etc sa fi pregatita psihic e cel mai important lucru pentru mai multe detalii vipera_2011 te pot ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Thereforyou

Nu cred ca ar trebui sa te intereseze =] Geez.

Si poate fata nu vrea sa regrete mai tarziu.

Tu regreti?batting eyelashes

Daca nu, atunci tu ai fost pregatita tongue
Daca da, atunci nici tu nu ai fost pregatita happy

Pice of cake xD right? :*

Multa bafta! si hearhit, cred ca Cяisu te'a lamurit :* bafta si tie!