| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa iau anticonceptionale belara la recomandarea medicului ginecolog. Am inceput sa le iau din prima zi de menstruatie (duminica trecuta) care m'a tinut pana joi. Ideea e ca mie înainte de menstruatie mi se umfla sanii dar dupa isi revin, ei bine acum ei inca sunt umflați. Chiar foarte umflați si ma gandesc ca e din vina lor. Nu sunt durerosi, doar umflati. Intrebarea mea este e normal ca sanii sa nu isi mai revina la forma initiala si sa ramana asa umflati din cauza anticoncepționalelor? Mulțumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal.

| corbulalbrosu a răspuns:

O perioada de vreme, DA. Prin administrarea respectivelor pastile AC, sunt introdusi in corpul tau niste hormoni, care modifica fostul "echilibru hormonal" cu care erau obisnuite organele tale. Sanatate!

| Issabelle6789 a răspuns:

Da,este din cauza anticonceptionalelor.La fel si eu cand am luat(tot Belara) mi s-au umflat sanii si ma dureau un pic mai tare si au ramas asa ceva vreme(sigur sa iti spun nu stiu dar am impresia ca aproape pe toata perioada administratii).

| CoolCat97 a răspuns:

Asteapta 3 luni de utilizare Belara, daca lucrurile nu revin la normal dupa a 3 a tableta de pastile, trebuie neaparat sa consulti medicul ginecolog care ti le-a recomandat!