| Butnariu_Adriana_1997 a întrebat:

Buna,

Am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin de sambata trecuta (02.06.2018) întrebarea este la acest moment ma protejeaza impotriva unei sarcini?

Exista o sansa cat de mica daca la acest moment partenerul ejacuealeaza in interior?

Mentionez ca nu am varsat pana acum de la ele, doar m-a durut capul foarte puternic.

Astept raspuns,

Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca astazi 9 iunie ti-ai administrat deja cea de-a 8-a pastilelor AC, incepand din acest moment in organismul tau s-a instalat protectia contraceptiva TOTALA, si incepand de astazi in mod absolut sigur/100% NU mai poti sa ramai insarcinata pe intreaga perioada urmatoare, cat vei folosi aceasta metoda de protectie chiar si in pauza de 7 zile dintre 2 folii/blistere sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio retinere. Bineinteles cu respectarea intrutotul a indicatiilor precizate in prospectul medicamentului. Multa sanatate!

| Stropdeploaie a răspuns:

Ti le-a prescris medicul sau le ai luat din auzite?

| Butnariu_Adriana_1997 explică (pentru Stropdeploaie):

Sunt prescrise de medic in urma unui set de analize.

| VladutDavid a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Auzite am loat eu

| VladutDavid a răspuns:

Daa