| EvaTramell a întrebat:

De luna trecuta am început sa iau anticoncepționale pentru protecția sarcinii și totodată reglarea menstruatiei. Duminică am terminat prima folie și azi mi-a venit menstruatia. Menționez ca iau yasmin și sunt în aceea săptămână de pauza doar de luni o sa încep sa iau. Ce vreau sa zic este ca azi am observat ca îmi vine cheaguri de sânge. cred ca este cheag. Mie mi se pare ca e ca o pieliță. Oricum îi ceva normal sa mi vina așa? De obicei și înainte sa iau anticoncepționale îmi mai venea așa cheag și credeam ca e ceva normal ca mă curat sa ceva. Aștept răspuns!! Mulțumesc o zi bună

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fundee a răspuns:

E posibil sa fi insarcinata, pentru ca anticoncepționalele au o rata de eșec de 1.6%. Asa ca eu zic sa iti faci un test de sarcina!