| anonim_4396 a întrebat:

Am încercat sa fac dragoste cu prietenul meu, pentru mine fiind prima data, doar ca nu am reușit, ma durea foarte tare la intrate iar el nu putea pătrunde deloc. La aproximativ 4 ore după, când am fost la baie, am observat o mică pata de sânge pe hârtia igienica. In plus, simt un disconfort si o sensibilitate destul de puternica in acea zona, abia pot sa ating, uneori instalându-se și o senzație de usturime. Așadar, întrebarea mea ar fi dacă mai sunt virgina, având in vedere totusi ca nu s-a produs sexul propriu-zis. Mulțumesc.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Te durea foarte tare deoarece el ca baiat nu a avut rabdare cu tine sa te excite sa te uzi sa ai orgasm, ca daca el ar avea rabdare sa ajungi tu prima la orgasm nu el, alta ar fi fost situatia fiind suficient de excitată si lubrifiata, sexul ar fi fost o adevarata plăcere, nu te ar mai fi durut nimic te dezvirgina ca la carte, dar asa din cauza durerilor v ati oprit din a face sex, el nu a reusit sa te penetreze pentru ca te durea rău, si pata aceea de sange posibil era de la incercarea nereusită de a rupe himenul, oricum virgină numai esti odata ce ai facut sex indiferent de calitatea acestuia, el măcar a ejaculat? Ce varsta ai? Multumesc, o zi frumoasă.

| AIRair a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

1. Eu pot spune ca am fost excitată inițial, doar ca nivelul acestei senzații a scăzut odată ce am început sa simt durere;
2. El a reușit, da, dar prin alte modalități;
3. 24.

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie musai să se producă „sexul propriu-zis". Acesta, chiar și în cazul unei penetrări ceva mai ușoare, tot poate fi dureros. Dar faptul că a pus penisul în vaginul tău, fie că a reușit sau nu deflorarea și intromisiunea completă e totuși suficient ca tu (sau ambii) să nu mai fiți virgini în sensul propriu al cuvântului.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai ești virgină, chiar dacă actul sexual nu s-a produs cum trebuie.

| sofisis a răspuns:

Te ai si dezvirginat, te-ai si deflorat ( cel putin partial)

| HadesSs a răspuns:

Din momentul cand v-ati apucat de treaba nu a-ti mai fost virgini, iar daca ai avut sangerare probabil si himenul a fost rupt.

Răspuns utilizator avertizat
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Da, din moment ce nu a introdus penisul corect, nu a existat penetrare logic ca ăla nu s-a numit sex. Foloseste lubrifiante, sau relaxeaza-te, începeți cu un preludiu pentru a fi excitată si apoi vine de la sine. Baftă!

| T3ndoPain a răspuns:

Avand in vedere descrierea ta, sunt foarte confuz in legatura cu actul vostru sexual. Din moment ce ai spus ca nu a penetrat corect, sunt aproape sigur ca himenul nu s-a rupt. Totusi, s-ar putea sa ai sangerari de la stres sau alti factori. Daca tu consideri ca e ceva mai rau sau iti e frica, ar fi bine sa vizitezi doctorul. Internetul nu ajuta in totdeauna.