| ionyionelutza a întrebat:

Buna am j eu o problema foarte mare sunt cu un baiat de aproape 2 luni el e mai mare ca mine cu 7 ani. Intro zi cand a venit la mine dintr-un impuls am facut dragoste eu eram virgina, nu imi pare rau, chiar daca nu stiu inca daca il iubesc sau tin la el foarte mult, sunt confuza si amandurora ne este frica sa iubim.Nustiu ce sa fac nu vreau sa ne despartim, imi este foarte frica sa nu fac ceva gresit, imi este frica sa nu fiu iar dezamagit. Ce sa fac? va rog un sfatbig grincrying

Răspuns Câştigător
| FlyingSoul a răspuns:

Linisteste-te in primul rand nu se face asa devreme dar ineleg partea cu un impuls. Tu continua relatia si ai grija sa il pastrezi si sa nu cauti motive sa fii geloasa. Daca relatia v-a mai dura cel putin un an as zice ca o sa ai o relatie reusita. (nu c-ar fi treaba mea da sper ca ati folosit prezervativ ca nu cumva 1+1 sa fiti 3)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va intalniti si vorbiti ca sa aclarati totul, tu ii zici ca vrei sa ramai cu el si vezi daca e de acord. Daca te iubeste ramane cu tine, daca te-a folosit atunci iti poti lua ramas bun de la el.

| Heather2001 a răspuns:

Buna! parerea mea este ca ai facut ceea ce trebuie,daca chiar il iubesti.Dar pentru a lamuri sentimentele unuia fata de celalalt, te sfatuiesc sa vorbesti cu el foarte serios despre viitorul relatiei. daca sunteti de acord sa continuati e ok, iar daca nu...fiecare cu viata lui.succes!

| deeadragutza2 a răspuns:

Discutati deschis despre acest subiect. Stai un timp departe de el si vezi ce se intampla daca o sa iti fie dor de el. Vezi el ce simte pentru tine te iubeste sau e doar o atractie fizica.

| marcelan25 a răspuns:

Pai nu stiu tu cati ani ai, cred ca ar trebui sa purtati o discutie pe tema asta! Daca ai facut acest pas, inseamna ca simti ceva mai mult pentru el! Dar oare el simte la fel, avand in vedere ca este mai mare cu 7 ani decat tine!? Cred ca ar trebui sa-l pui la incercare, sa-i joci o farsa, dar fara sa-si dea el seama si asa o sa stii ceea ce simte cu adevarat pentru tine! Iti doresc mult succes!

| KellyGreen a răspuns:

Viata e prea scurta ca sa ne fie frica ca cineva o sa ne dezamageasca. Ai facut cea ce ai simtit si e foarte bine. Nu conteaza diferenta de varsta, cunosc o prietena care era cu unu cu 10 ani mai mare ca ea si nimeni nu credea ca relatia va merge si azi sunt casatoriti si sunt un cuplu foarte fericit.
Vezi si tu cum evolueaza relatia, poate sa fie ceva frumos.

| InimaRănită a răspuns:

Nu te desparti de el, dar incercati ambii sa va gasiti calitatile pozitive si sa va readuceti iubirea pe care ati avut-o in trecut. Daca o sa te porti frumos cu el cred ca nu o sa fii dezamagita.