| anonim_4396 a întrebat:

Asta nu e contul meu dar mi-ar placea sa ma ajutati. Am probleme in dragoste. Sunt cu un baiat de noua luni si de 5-6 luni ne tot espartim si impacam. Il iubesc. Insa un vechi amic care se mutase mai demult a venit inapoi acum 3 luni si el ma iubeste si ma face sa ma simt ca o printesa. Credeam ca o sa fiu fericita cu el sad. L-am lasat pe actualul meu prieten pentru el. El stia ca am facut o decizie aiurea si ca m-am grabit. Ma rog, cand i-am zis actualului prieten de ce vreau sa ne despartim el a zis ca ma uraste si ca nu vrea sa mai auda de mine niciodata. Ma simt super aiurea nu stiu ce sa fac. M-am impacat cu el si el a spus "Off cat ma ranesti tu pe mine si inca te iubesc enorm. De ce imi faci asta?sad". acum nu stiu ce sa ii zic celuilaltcrying. Sunt amandoi baieti super de treaba nu vreau sa ranesc pe nimeni. Chiar nu stiu ce sa fac. Am gresit si nu l-am judecat pe prietenul meu pentru ce mi-a zis celelalt baiat ma iubeste si el enorm si a spus ca orice decizie as lua o sa fie de partea mea. Problema e ca el crede ca am nevoie doar de putin timp sa ma gandesc. Nu are nici o idee ca m-am impacat cu prietenul meu. Va rog ajutati-macrying

7 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Sincer, cred ca e mai bine sa ramai cu actualul. El te-a iertat chiar daca l-ai facut sa sufere foarte mult. Nu stiu cum va reactiona celalalt. Mai bine te desparti de unul PERMANENT decat sa nu mai fi cu niciunul.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa te desparti de prietenul tau, si sa nu vorbesti cateva zile cu ei, sa vezi de cine iti e mai mult dor, cu cine merita sa fii, si cum veti fi pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Off...am fost in situatia ta si stiu ca de urat e. Iti cunosti sentimentele si presupun ca in cele din urma l-ai ales pe cel iubit de tine. Spune-i celuilalt adevarul. Multumeste-i pentru sprijinul, pentru afectiunea si increderea care ti-a acordat-o. Spune-i ca mai mult de prieteni nu puteti fi, sau cel putin nu acum pentru ca ai sentimente mai puternice pt.actualul.
E mai bine sa spui adevarul, decat sa il ascunzi.

Succes si nu regreta!

| SakonSIUkon a răspuns:

Te-ai incurcat cu amandoi trebuie sa renunti la amandoi si joaca-te mai mult la calculator.cee straight face vorbesc serios.

| SomePrettehGurl a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Stupid raspuns.

| SakonSIUkon a răspuns (pentru SomePrettehGurl):

Si spune-mi atunci daca nu esti hotarata cu cine sa ramai ce mai vrei sa faci crezi ca este vreo solutie? Deja ai gresit cand te-ai mutat de la unu la altu.

| EUBMV89 a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca te-ai gandit si ca ai decis ca nu merita sa stricati o buna prieteni pentru ceva care nu se stie cum va termina si ca ai de gand sa continui cu prietenul tau si cu el sa ramaneti decat buni prieteni, ca tii la el mult dar ca nu il poti vede ca pe un iubit ci doar un prieten. Timpul le va decide pe toate.