| bmary1596 a întrebat:

Am luat Escapelle pe 28 iunie, imediat dupa contactul sexual. Am avut o scurgere maronie si sangerare timp de 4 zile (exact ca la menstruatie) incepand cu 3 iulie, adica la 5 zile de la luarea pastilei. Menstruatia normala trebuia sa-mi vina pe 19 iulie si nu mi-a venit. Vreau sa stiu daca este vreo problema ca mi-a intarziat cu 4 zile si cand ar trebui sa-mi vina menstruatia (avand in vedere ca mi s-a dereglat de la pastila). Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Te-a dereglat nitel se pare. Important e ca ai laut-o la timp. Nu poti sa stii cu siguranta cand ti se va restabiliza. Inbtreaba farmacista care ti-a vandut pastila!

Sanatate!

| ALEX2402 a răspuns:

In mod sigur pastila nu ti se potriveste si iti recomand sa mergi la un specialist pentru ca nu e de gluma cu asa ceva