| Denii_2893 a întrebat:

Intrebarea asta nu este pusa la misto si mi-as dori raspunsuri doar de la cele care au trecut prin asta sau stiu cazuri concrete.Deci, am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu si dupa ce a ejaculat, nu s-a sters si am continuat(nu a ej. in mine) am luat pastila de a doua zi (escapelle) in aprox. 12 ore. La 6 zile de la administrarea ei am o sangerarea usora si maronie, citind pe net am aflat ca este aceeas cu cea care se produce cand ovulul fecundat de fixeaza in uter. Dar in acels timp aceasta sangerare este destul de intalnita sub forma unui efect secundar a pastilei. este prima daca cand o iau, iar contactul a avut loc in prima zi dupa terminarea cm. Practic mai am mult de asteptat pana voi avea urmatoarea menstruatie (aprox 2 saptamani) + decalajul produs de pastila. Ma simt destul de rau si sunt panicata. mai ales acelei sangerari. M-am.documentat dar nu am aflat nimic concret. Mereu parerile erau diferita. Mi-as dori sa imi raspundeti sincer, nu este o gluma. happy

8 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Probabil e o dereglare hormonala de la porcaria aia de pastila. Nu mai faceti sex neprotejat! Metoda coitului intrerupt e buna doar pentru cuplurile ce-si doresc copii in viitorul nu foarte indepartat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data ce ai luat pastila si contactul sexual a fost imediat dupa menstruatia(aceasta fiind regulata, presupun). Nu ai cum sa mai fii insarcinata. Cel mai bine fa un test de sarcina dupa 2 saptamani. Si ia acea pastila doar in caz de... ceva urgent! Nu mereu!

| Vektor a răspuns:

Du-te la ginecolog.

ba.voi chiar sunteti prosti rau..cum adica s-a sters si ati continuat? s-a sters cum? cu servetel sau a facut dus si sapun pana s-a rupt piele pe cocosel?

| RebecCa11 a răspuns (pentru Vektor):

Nu s-a sters laughing, adica e posibil sa ii mai fi ramas... adica asta am inteles eu big grin... Ai putea sa faci o vizita la giecolog, pentru ca nimeni nu e doctor sa stie exact ce ai si ce efecte poate avea acea pastila, si multi vorbesc din filme sau chestii de la net.

| a44fdg6vb a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru ca odata ce spermatozoizii iau contact cu aerul mor imediattongue

| buzeduulci a răspuns (pentru a44fdg6vb):

Hahahaha asta sa o crezi tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru a44fdg6vb):

Nu, spermatozoiii nu mor in aer.