| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe intrebari de pus si ca sa ma puteti ajuta am sa fac un mic rezumat povestii mele.Imi place de cineva de vreo 3 ani, iar de 1 an am inceput sa vb pe mess(nu am vb niciodata fata in fata)de fiecare data el ma face sa zambesc si ma binedispune(banuiesc ca si el simnte ceva pentru mine). A inceput sa ma anunte cand vine acasa de la facultate, de curand a trecut pin fata casei mele si mi-a facut cu mana.Banuiam ca are prietena, si l-am intrebat daca are, mi-a spus ca nu dar seara urmatoare avea la avatar poza cu o tipa.(asta a fost anul trecut). Acum ceva timp mi-a cerut nr de tel. iar ieri m-a sunat sa vada ce fac, si sa-mi spuna ca ma vazuse prin oras! Prietena mea imi spune cu noi semanam bine, suntem nascuti in aceiasi luna si avem acelasi caracter! intrebariele mele acumbig grin -credeti ca ma place si nu are curaj sa-mi spuna?
-cum trebuie sa-i dau de inteles ca vreau sa fiu cu el?
-sa il sun eu, sau sa il contactez pe mess.cum sa intru in vb cu el si ce intrebari sa ii pun? sper sa-mi raspunde-ti fundita si voturi! Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| ana_2324 a răspuns:

Pai cand vb cu el fal sa isi mai doreasca chiar el sa mai intre in vorba cu tine! deci vb despre pasiunile sale! ii pui intrebari despre ceea ce ii place lui sa faca si cghiar despre viata personala(ma refer la facultate si chesti de genu)si sa nu pari prea disperata doar un pic interesata din motive de prietenie! fi haioasa si inearca sa fi pe genul lui! dar nu trebuie sa exagerezii altfel va zice ca esti nebuna! astza ii va da de inteles ca vrei sa fi cu el si isi va da seama ca vrea sa fie cu tine si tiu vei comunica mai mul cu el asfel apropiinduva!

5 răspunsuri:
| Simmsii a răspuns:

Pai din cate am inteles voi va intelegeti foarte bine happy... si nu neaparat daca are la avatar o poza cu o tipa inseamna ca e iubita lui happy. incearca sa discuti cu el despre ce simti tu si ce simte el si daca vezi ca te place cum il placi tu ar fi o varianta sa ii spui daca vrei sa stati impreuna sau sa mai astepti sa te intrebe el dar se poate sa dureze in unele cazuri. dar tu sti cum e mai bine happy
succes >big grin

| plasticsmile a răspuns:

thinking hmm...ai curaj si invita l la un suc, o plimbare, la plaja.Fii indrazneata ca altfel nu faci nimic

| Anonima22 a răspuns:

Cu siguranta te place si probabil nu are curaj sa iti spuna dar nu astepta sa faca el primul pas pentru ca el va crede ca tu nu il place.ca sa ii dai de inteles ca il placi zambestei des, fa-i complimente etc.si da poti sa il suni sau sa vorbesti pe mess cu el dar nu-i spune ca il placi pe mess fiindca nu e genul de lucru de spus pe mess.da-i intalnire in parc sau altundeva si cand sunteti singuri spune-i ca il placi. sper ca te-am ajutat

| Raluuuuu a răspuns:

-cel mai bine ar fi sa-l intrebi fata-in-fata dacaa ii place de tine si vei vedea... daca nu ai curaj roag-o pe prietena ta sa-l intrebe si vei aflabig grin funda?'-

| Biu_5465 a răspuns:

-Eu cred ca te place.(altfel nu iti mai cerea numarul de telefon, si te suna )
- Sa ii spui la telefon sau pe mess ce simti pentru el.happy
-Da contacteaza-l si tu big grin

Funda?:d