| CrazyYoyo a întrebat:

Buna am mai pus o intrebare despre unu care vr sa ma bata din cauza ca m`am desp de el dar nu am primit sfaturi chiar asa de bune
Va rog eu ajutati`ma!
Deci azi am fost in oras si m`am intalnit cu el nu l`am bagat in seamabig grin
Peste 5-6 min ma intalnesc cu gasca lui erau doar 2 fete si inca 3 baieti din gascastraight face
Si au strigat dupa mine iar eu cu o colega am luat`o la fuga ca ne era frica de ei mai ales ca noi eram 2 si ei 6 straight face
Dupa m`a sunat si a spus ca-mi smulge parul din cap daca ma prinde.
Imi e frica de mor sa mai ies afara din casacrying
Si nu spuneti sa le spun parintilor ca trebuie` sa dau explicatii si e foarte complicat si nici sa nu spuneti sa ma duc la politie ca dupa imi vor face mult mai raucrying

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Purr si simpluu nu ii lasa sa creada ca esti o fricoasa ce naiba! crede-ma si eu am patit exact la fel de foarte multe ori recunosclaughing.bine asta acum cativa ani. poate aveam zile in care nici eu nu mai ieseam sau nu ma duceam la scoala ca imi era frica, nu stiam ce sa fac. Pune-ti ambitia si scapa de frica asta si nu te mai baga in belele. pun pariu ca gasca lui sau el e tigan.si tu romanca.dar nu conteaza asta. Arata-i ca nu esti fraiera. Intra un pic in el si la telefon cand te suna spune-i" lasa-ma ma frate in pace crezi ca mi-e frica de tine, ce poti sa imi faci n-am parinti crezi ca sunt singura pe lume"? nu stiu fa ceva nu sta degeaba.incearca sa vorbesti pe mess macar cu fete, prietene care le sti mai dezghetate si umbla cu ele,macar sa furi ceva din comportamentul lor pana scapi de astia.Dar pentru viitor, nu te mai baga in belele si mai ales cu tigani, cu baieti din astia. Cauta-ti si tu un anturaj de la care sti ca ai ceva de invatat. Bafta oricum.fi si tu smechera in viitor.nu te lasa calcata in picioare orice ar fi. si daca te va prinde si te va bate fa ceva nu sta degeaba, trebuie sa te descurci in viata in orice situatie sincer asta stiu pentru ca am fost in locul tau de multe ori si m-am descurcat cum necum.fa si tu la fel. sper ca ti-am fost de folos :*:*:* bafta

4 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

daac chiar asa e, vb cu parintii tai! ca chestia asta nu e de gluma!winking. si daac te mai suna si iti vbb asa de vulgar la telefon, inregistreazal si daca nu se potoleste du-te cu ei tai si cu inregistrarea la politie! nu mai zi ca nu ii spui alor tai, ca cu chestia asta nu e de glumit!
asa ca vb cu ai tai si spune-le adevarul. si cati ani ai?! 13-14?
Daca da, ar fi trbuit sa stii ce trebuie sa faci!
Noroc!

| emabrumareanu29 a răspuns:

Poftim? Sa te bata? Cum sa fii impreuna cu un animal ca asta?

| Năpârlici a răspuns:

Alte solutii decat cele pe care chiar vad ca le constientizezi si tu nu ai. Parintii sunt cei care te vor intelege chiar daca in prima faza o sa iti impuie capul. Sunt sigura ca cu ei o sa poti rezolva sau in cel mai rau caz sa discuti cu un prieten de varsta mai mare care sa te poata sfatuii. Nu glumii cu lucrurile astea si sunt sigura ca nu iti vor face nimic daca ii denunti. Parerea mea este sa fi deschisa fata de parintii tai (sau macar unul din ei) si o sa se rezolve lucrurile.

| cRIT a răspuns:

Pun pariu ca are cel mult 16 ani.Se crede "smardoi"in fata fetelor sau in fata persoanelor mai "slabe" ca el. Daca zici ca nu te-a bagat in seama cand ai trecut pe langa el inseamna ca e si fricos + ca are tupeu sa comenteze doar cu gasca.Nu stiu ce sa-ti spun, nu ai si tu o gasca? Cat te slabi am fi fata de altii tot avem un prieten mai tare-n gura si mai "mare". Daca nu ai si tu gasca roaga o prietena care are sau o prietena/prieten care-l cunoaste pe ala sa vorbeasca cu el. Daca nu, du-te la politie sau vorbeste cu parintii.O sa risti sa mananci bataie doar de rusinea fata de parinti?