| martoncorina a întrebat:

Buna am mai scris acum o saptamana pe acest grup.Cred ca sunt insarcinata.Trebuie sa imi vina ciclul in data de 14.03. 2018 dar nu simt nimic.Doar o tensiune in sani si ceva discomfort la nivel pelvin.Sunt tot ingrijorata ca atunci când mi-a introdus degetul in vagin avea sperma.Inca nu pot sa cred ca poti ramane insarcinata asa.A mai patit cineva?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Asteapta pana pe 14 si nu te mai panica degeaba. In cazul in care nu vine nici pe 14, fa ti un test de sarcina si vezi dupa crize si plans, daca nu e dorit. Pana atunci, stai linistita. Si mie mi se mai intampla sa nu simt mare lucru si totusi sa-mi vina,

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca masturbarea prin ''degetica'' a vaginului avut loc in ultima zi a menstruatiei, cel mai probabil prin a 4-a sau a 5-a zi a ciclului menstrual, se poate aprecia fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini teoretic este aproape imposibila datorita faptului ca si probabilitatea de a fi putut sa existe sperma pe deget este extreme de mica in situatia precizata/prezentata. In concluzie probabilitatea de a fi insarcinata este mai mica de 1% Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcina?
Menstruatia poate sa mai intarzie din cauza unor probleme hormonale, astenie, stres etc si posibil sa vina daca ai durerile alea.Nu prea cred ca esti insarcinata daca ai simptomele veniri menstruatiei si nu le ai pe alea a unei sarcini.

| sofisis a răspuns:

Depinde foarte mult de cum era sperma. Daca era recenta si umeda si intr-adevar existenta pe deget ( ca inteleg ca nu esti sigura), da, exista risc.
Dar parerea mea e ca ai simptome premenstruale.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sansele de a fi ramas insarcinata sunt aproape inexistente in cazul tau.