| Cristi3002 a întrebat:

Bună TPU,am carnetul de o luna și am o mașină veche, în fine am ieșit din parcare și am zgâriat foarte fin o mașină și am plecat, pot rămâne fără carnet pentru plecare de la locul faptei dacă cumva el depune o plângere?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, nedeclararea accidentului duce la suspendarea dreptului de a conduce. Acum saracul pagubit doar sa te gaseasca ca altfel ce plangere sa depună?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mi-aș dori să se intâmple asta! plus o omendă țapănă. Plus despăgubiri la ăla căruia i-ai zgâriat-o

| Cristi3002 explică (pentru sierra1):

Stai liniștit ca I as plăti și mi as plăti și amenda, și eu m-am m ai trezit cu ea zgâriata da nu m-am dus nicaieri

| Cristi3002 explică (pentru sierra1):

În plus nu sunt sigur dacă i am zgâriat o, eu nu am nici o urma pe mașină

| sierra1 a răspuns (pentru Cristi3002):

"m-am m ai trezit cu ea zgâriata da nu m-am dus nicaieri"

păcat, jigodiile trebuie să plătească