| alecsa_5720 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor. sunt cu un baiat mai mare cu 4 ani decat mine. eu am 16 el 20. de cand suntem impreuna, adica vreo 3 luni mereu m-am indoit de ceea simt pentru el. adica azi il iubesc la nebunie si maine nu simt nimic, el tine enorm la mine. nu stiu ce sa fac... sa raman cu el sau sa ne despartim?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Adolescenta.
El la 20 de ani are experienta si e constant in sentimente pe cand tu esti schimbatoare ceea ce e perfect normal pana la urma.Insa ai grija ca aceste schimbari de sentimente iti pot afecta relatia si e cam greu sa gasesti persoane care te iubesc cu adevarat in ziua de azi.Si s-ar putea sa regreti.Si el s-ar putea sa nu te ierte.

| Corinne a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea nu`mi venea sa cred cat poate fii de mare coincidenta.Si eu am un iubit cu 4 ani mai mare ca mine avem aceleasi varste respectiv 16 si 20 si mai mult de atat 3 luni avem impreuna peste cateva zilebatting eyelashessi asta nu e tot big grin pot spune ca am aceleasi sentimente cum ai si tu.happyinsa la noi ii mai complicat putinsad mai nou am eu admiratori si care se mai baga in relatia noastra.
Eu iti povestesc mai pe scurt sper ca te poate ajutahappy
Eu am incercat o data sa ma despart de el dar el nu o vrut de nici o culoare mai mult de atat a si plans la web si in fata mea spunandu`mi ca ma iubeste si sa nu-l parasesc... el ii o persoana foarte buna si sufletista si ma iubeste enorm de mult la fel si eu. dar intr-adevar sunt zile cand nu`mi este dor de el... i-am spus si lui acest lucru dr nu isi face prea mari griji pentru ca stie ca eu nu`mi bat joc de relatia noastra si asa si estehappytoata lumea ne spune ca ne sta foarte bine impreuna si se vede iubirea noastra cat e de mare.Deci nu are rost sa-l parasesti pentru ca mai tarziu vei regreta ca ai pierdut un om care chiar te iubea si tu il iubesti dar in acele zile cand simti tu ca nu-l mai iubesti poate fii din cauza ca nu`i auzi vocea sau nu-l simti langa tine ca daca in acea zi in care spui ca nu simti nimic pentru el el ar veni la tine si te`ar lua in brate si te`ar saruta cu focsmug vei vedea cat il iubesti.sau o fii si alte motive.doar voi stiti ce este intre voi dar nu te desparti de el! vei regreta sad
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.deci nu te desparti de el! si iubiti`va mult love struck

| theodoraafi a răspuns:

@amibotea la ce te referi? raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| citron a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie (eu 17 ani el 21) si a fost un moment in care m-am hotarat sa ma despart de el, si asta am si facut...in urmatoarea zi am realizat cat de mult tineam la el, nu voiam sa-l pierd asa ca i-am explicat tot ce am simtit, de ce m-am desp de el bla bla bla si la final i-am spus ca vreau sa ne-mpacam bla bla iar el mi-a mai dat o sansa si in momentul de fata totul este frumos big grin

| alexutzu00791 a răspuns:

Tu cred ca vrei altceva

| @@ a răspuns:

Cam ciudat. dar si normal.parerea mea este sa continui
sau daca nu vrei sa te trezesti ca dupa ce ai hotarat tu sa te desparti tu de el cat de mult conta pentru tine
si diferenta de varsta e un fleac adica nu e o problema.

| shadow_2791 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta

ai starea asta pentru ca iti ofera toata dragostea si atentia lui

daca maine el ar fi indiferent, tu nu ai mai fi asa.

sper ca ti-am fost de ajutor, pupici

| barbi3 a răspuns:

Hmmmmm parerea mea e sa il lasi,,,, nu are rost sa sufere daca u te joci cu el,,,, si inca ceva ce simnti u acum nu e iubire la 16 anii nu sti ce ie aia iubire mai iubita esti indragostita,,,, u nu sti sa iubesti ai sa vezi mai tarziu ce ie iubirea aaaaaaa in 3 luni d zile nu ai cum sa cunosti un om si sa il iubesti