| Crina004 a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostrusad Am stat cu un baiat 1 an si 2 luni, suntem amandoi in clasa(suntem clasa a 12 a) acum 2 luni ne-am despartit, deoarece am aflat ca el s-a culcat cu o alta fata din liceu( de fapt nu am aflat mi-a spus chiar el )eu nu am mai vrut sa ma impac cu el, s-a rugat timp de 2 saptamani de mine sa ne impacam si eu nu vroiam, s-a pus in genunghi in fata mea sa ne impacam, insa eu vroiam sa ii dau o lectie...sa vada cum m-am simtit eu cand am aflat ca el se culcase cu o alta fata...iar el acum este cu alta fata(o prietena de-a mea) si cu 2 zile inainte sa fie cu ea se ruga de mine sa ne impacam si etc,spuneti-mi ce sa fac,recunosc ca imi este dor de el,parca as vrea sa ne impacam, dar in acelasi timp toata lumea imi spune ca as fii cea mai mare proasta daca m-as impaca cu el. VA ROG ajutati-ma cu sfaturi, ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ederaionela a răspuns:

Uite crina...prietenii tai au dreptate ptc el si-a batut joc de tine si nu a fost corect mai intai sa-ti spuna ca s-a culcat cu alta cat de insensibil sa fie si pe urma s-a cuplat cu alta ceea ce demonstreaza ca nu chiar i-a pasat de tine chiar daca iti e dor de tine incearca sa-l uiti prin alt baiat unu mai dragut pai bafta primesc si eu un vot macar puppy dog eyes plizz sau o fundita?

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sunt de acord cu cei din jurul tau. Au mare dreptate!
Daca a facut o asemenea greseala, ma indoiesc ca te iubeste. De ce tii neaparat sa ramai cu el?!

| ederaionela a răspuns:

Mersi pentru fundita crina >big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Wilma a răspuns:

Este greu sa te abtii sa nu te impaci cu el. Dar gandeste-te intr-una ca s-a culcat cu ALTA. Si acum e cu o prietena de-a ta. Nu exista un motiv indeajuns de bun incat sa te impaci cu el.

| yly90 a răspuns:

Draguta nu fa ceea ce a zis xcamyx nu trebuie sa iti ceri tu scuze pentru ca nu ai de ce.foarte bine ai facut ca i-ai dat o lectie, este normal ca intr.o relatie sa ierti sa sa lasi de la tine ca sa fie bine.dar unii baieti nu apreciaza lucrul asta, eu am avut o relatie de 3 ani jumate am aflat dupa un an jumate ca ma inseala cu alta, la.m iertat si rau am facut.pentru ca ma insela mai tot timpul aflam isi cerea scuze imi promitea ca nu mai face...si o facea din nou..pana am hotarat sa pun piciorul in prag si m-am despartit de el..sa stii ca un barbat care inseala o data cu siguranta o va face si a doua oara.asta e parerea mea! poti sa iei in considerare sfaturile noastre poti sa nu le ei.u fa ce iti spune inima.
SUCCES!

| xcamyx a răspuns:

Scumpo. Am facut si eu greseala asta(sa ascult pe altcineva)sa nu iti pese de ce spune altcineva nu pune la suflet.Aici parerea mea e ca ai facut o greseluta trebuia sa ii mai dai o sansa de la inceput sau sa il lasi sa iti explice de ce s-a culcat cu alta.Acum ai un singur lucru de facut:Iti cer scuze ii spui de ce nu ai vrut sa te impaci cu el ii spui ca ai gresit ca nu iai mai dat o sansa si ii ceri tu inca o sansa...asta daca intr-adevar il iubesti.Succes

| Crina004 explică (pentru xcamyx):

Am vorbit cu el si i-am spus ca as vrea sa ne impacam...dar el mi-a spus ca nu ma mai iubeste si ca tine la fata cu care este...si ca numai are nici un motiv pentru a ne impaca sad:*

| redgirl00 a răspuns:

Ar trebui sa faci ce iti spune inima indiferent de parerile celorlalti big grin