| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intampla sa fii indecis intre iubita ta de 2 ani si 8 luni cu care ai trecut prin multe si o iubesti si o respecti, si intre una cu care doar ai vb timp de 2 saptamana pentru ca ai fost despartit de iubita? Precizez ca asta este situatia mea in urma unui conflict care nici macar nu s-a produs din vina mea, ci din cauza unui telefon stupid dat la vrajeala si fara intentie. iar el ma acuzat pe mine, si la nervi i-am zis sa-si caute pe alta care nu are treaba nici cu el nici cu parintii lui. Iar mesajul sunandu-i ca un ordin asta a facut, a vb cu o colega de servici (doar au vb) despre toate, spunandu-i ca asteapta sa vb cu mine sa vada daca ne impacam si daca nu ne vom impaca ramane cu ea, cat am fost plecata 2 saptamani la bunici de sarbatori nu am vb deloc cu el. Iar de Revel m-a sunat sa ma intrebe ce facem? reluam ce am inceput acum 2 ani si 8 luni sau? Si i-am zis ca vb cand ajung in oras. Am ajuns si in oras m-a rugat sa merg la el sa vb, am vb, dar el nu imi zisese inca ca vorbise cu mai o fata si cica ne-am impacat.cand am mers acasa l-am sunat si mi-a zis ca nu stie ce sa facem ca e nehotarat si cand l-am intrebat dc a zis ca "pai ti-am zis ca am vb si cu fata aia si nah." si i-am zis atunci sa aleaga cu cine vrea sa ramana cu mine sau cu ea, si a zis ca imi da ziua urmatoare raspunsul. A stat asa nehotarat 2 zile si mai vroia si a treia zi, pentru ce nu stiu (probabil sa o intrebe si pe cealalta daca nu se supara?" laughing si insistand a zis ca vrea cu mine ca i-am fost alaturi oricand si nu i-am fost numai iubita ci si prietena si frate si tot.peste o alta a zis ca ceva nu merge, ca i se pare ca o sa fie la fel si i-am zis atunci ca eu numai pot sa stau cu unul care inca se mai gandeste si cum ar fi putut fi si cu cealalta si sa-i para rau si a recunoscut ca asa e. Precizez ca e f sincer si am incredere in ce spune happy E geaman laughing am pus punct relatie pe data de 6, iar pe data de 7 se parea ca deja stia baiatu` nostru ce vroia de la viata. a recunoscut ca a gresit cu nehotararea lui, ca si-a facut-o singur si ca acum trage si sufera si bla bla-uri de astea. Mi-a zis ca desi ne-am despartit nu o sa fuga la cealalta, no way.ca o sa fie un singuratic cel putin un timp pentru ca asta pateste cand e nehotarat...Azi suntem mai un pic in 11.01 si inca suntem despartiti, si in fiecare zi am vb pe mess, spunandu-mi ca regreta si ca ar vrea sa ne impacam...si ne-am impaca daca eu as vrea, dar problema e CUM AS PUTEA EU SA MA MAI IMPAC CU EL stiind ca a fost cat pe ce sa ma lase pentru alta? Desi mi-a zis ca nu o sa mai stea cu ea de ce a fost atat de nehotarat in luarea acestei decizii.pls help me, daca gresesc cu ceva deschideti-mi ochii am mare nevoie. MI-E F GREU FARA EL, DAR NU POT SA MA MAI IMPAC CU EL STIIND TOATE ASTEA SI SITUATIA IN CARE AM FOST PUSA. ce ar trebui sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| justperverse a răspuns:

Trebuia sa vorbesti cu el sa-ti spuna tot ce are pe suflet! Vorba Alexandrei tu l-ai impins spre alta! Vorbeste cu el hotarati! Si daca tu in sufletul tau simti ca intr-adevar numai poti sa te impaci cu el pentru ce a facut spune-i doar ca nu poti sa treci peste faza asta. Sau poate mai ai nevoie de timp sa te mai gandesti! Nimeni de pe site nu te poate ajuta cu adevarat! Pentru ca numai in sufletul stie ce e bine pentru tine! Ca poate iti spune cineva iarta`l impacate.si faci asta si tu nu te simti bine sufleteste! Trebuie tu sa te simti bine cu decizia luata! Mai mult nu te pot ajuta! Te pup si succeswinking

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu a fost cât pe ce să te lase pentru alta. Şi dacă a fost a fost din vina ta. În loc să mergi să discuţi cu el, să vezi ce puteţi rezolva l-ai împins practic în braţele tipei. Discutaţi, vedeţi ce a dus la "ruperea relaţiei" şi vedeţi cum puteţi remedia. Într-o relaţie există două persoane. Trebuie ca ambele să se implice, iar de obicei fiecare are partea lui din vină.

| Katherine † Pierce a răspuns:

Aceeasi greseala am facut-o si eu ieri laughing. am aflat ca "iubitul" meu are pe alta, doar ca noi suntem din bucuresti si ea e din giurgiu.Si ei se vad o data la cateva luni.Asa ca aseara l-am pus sa aleaga intre noi doua.Si a ales pe loc. A ales-o pe AIA at wits' end si azi m'a sunat frumusel baiatu' ca ce mai faci cum te mai simti etc etc si zice: "in concluzie cum facem?" wtf?! o. o laughing a zis ca oricum cu mine se vede in fiecare zi si ca nu poate sta departe de mine etc etc chatterbox asa ca desteapta de mine [chatterbox] l-am iertat laughing. nu zic ca am facut bine, defpt nu sunt sigura, adica am gandit cu sufletul. off.laughing. Deci daca crezi ca baiatu' nu a avut nicio legatura cu acea "alta fata", este ok sa continui relatia. Daca el este asa de nehotarat, trebuie sa ii spui sa se hotarasca odata pentru ca te'ai saturat sa astepti dupa fitele lui laughing. Sper ca te'a ajutat ce am spus macar putin happy. Papa."Succesuri" in continuare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna joanna21 sfatul meu este sa mergi la un pshiolg daca vrei sa uiti de el, stiu cum este sa te desparti de cineva de 2 ani si 8 luni ceva nu se mai leaga daca ati stat despartiti atata timp daca vrei intra pe id meu iti dau mai multe sfaturi frumushelu_lau21 te astept

| justperverse a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta! :*:* Succes happy sad

| frumushelu21 a răspuns:

Buna joana21 sfatul meu ca er fi bine sa consulti un pshiolog sti cum este sa te desparti de cineva si api sa te inpeci cu el, parce ceva nu se mai leaga te sfatuesc sa intri pe id meu pentru mai multe sfaturi id nuta_laurentiu@yahoo.com te astept