| marya_5378 a întrebat:

Buna am nevioe mare de un raspuns! in martie la am avut prima sarcina dar dim anumite probleme am facut avort, acum dupa 7 luni pot ramane fara nici o problema insarcinata pana acum mam protejat in luna mai cu contracceptM iar in rest isi dadea drumu afara alceva nu am folosit, dar eu si sotu acum vrem un bebe am avut menstruatie pe 29 septem 2009 sa termin pe 2 octom de pe 7 actom am avut relati in fiecare zi fara sa ne protejam cu gandu sa raman insarcinata dupa 2 saptamana de la primul contact neprotejat, am sani unflati greturi ameteli dureri de cap dar acum pe 28 mi-a venit menstruatia se poate sa fiu insarcinata si in acelasi timp sa am si menstriatie, acum la a2 zui de menstruatie tot asa am sani unflati dureri de cap greata care sunt sansele imi doresc tare mult un bebe am 21 de ani va rog datim in rasp cat mai repede""'

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E putin probabil sa fii insarcinata, dat fiind ca menstruatia ti-a venit cand trebuia. Totusi exista o mica posibilitate. Fa un test de sarcina maine din urina de dimineata si, eventual, repeta-l peste cateva zile.

| tee a răspuns:

Sunt cazuri extrem de rare cand menstruatia vine in primele luni ale unei sarcini, dar nu in aceleasi cantitati. Daca spui ca ai greturi si tensiune in sani este foarte posibil sa fi insarcinata. Fa-ti un test de sarcina si vezi ce iese...este cam devreme, dar e posibil sa se vada. Asteapta insa sa se termine menstruatia si apoi fa testul.
Dar, exista sanse si sa nu fi insarcinata. Nu dispera...ai tot timpul la dispozitie sa ramani...
Numai bine si sa ai ce iti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Organismul se adapteaza mai greu dupa anticonceptionale, da-i ragaz sa se adapteze fara ele, trebuie sa treaca minim 1 an de la ultima pastila, ca sa fii sigura ca ramai insarcinata pentru ca partilele sunt cu efect retara (a la long ).

| mariorene a răspuns:

Daca menstruatia nu e regulata, e posibil sa fi insarcinata chiar daca ti-a venit! cel mai bine mergi la ginecolog.sau,mai rapid si mai ieftin. test de sarcina!