| smilerz19 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am un amic cu care ma inteleg foarte bine, desi nu il cunosc decat de 2 luni. Acum o luna, a inceput sa ma imbratiseze cand ne vedeam. De exemplu daca fugeam undeva ma tinea de mana. Nu prea vorbea cu celelalte fete din gasca, doar cu mine etc. Dar nu mi-am dat seama niciodata ca el m-ar placea sau ceva de genul. Mereu am tinut la el ca la un amic, dar acum 2 saptamani o prietena mi-a spus ca lui ii place de mine. Apoi mi-am dat seama ca si mie imi place de el, si cred ca e singurul baiat langa care pot fi eu insumi.
Eu nu i-am zis nimic, si el nu mi-a zis nimic. Acum cateva zile [ sambata ] ne-am intalnit intamplator pe strada si am povestit. I-am zis la ce liceu am intrat, m-a felicitat si m-a imbratisat. Atunci l-am sarutat, pentru ca asta am simtit [ nu cu limba sau ceva. raised eyebrows ]. S-a uitat ciudat la mine, a zambit agitat si a zis "Pai mai vorbim" si se tot balbaia, era incordat si incerca sa nu se uite in ochii mei. De atunci nu am mai vorbit [ a trecut doar o zi, e ok ]. Dar nu stiu, intr-un fel mi-e frica. acum ma gandesc ca poate prietena mea a auzit vreun zvon fals, si poate el nu ma place decat ca pe o amica. Sau nu stiu. Credeti ca ma place sau nu? Sa ma prefac ca sarutul nu a existat sau ce sa fac? Plz help!

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Comporta-te cum simti! De ce teatru?

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ceea ce este intre voi este iubire adevarata, cred eu. Nu-L uita pe Dumnezeu, pentru ca El sa va binecuvanteze si pentru ca relatia voastra sa tina. Si nu uita ca o relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere si incredere, la fel de mult ca si pe iubire. Aveti grija puisorilor si cresteti impreuna in Domnul, si El sa va pazeasca.
Domnul sa fie cu voi.

| ATHOS a răspuns:

Draga mea, el a inceput sa se balbaie pentru ca te iubeste. Si este putin si timid. Nu mai sta pe ganduri. Suna-l si fa urmatorul pas fara cea mai mica teama. Va fi asa cum vrei tu sa fie. Adica foarte frumos.
Bafta!

| Azul a răspuns:

Important este sa vorbiti si sa clarificati lucrurile. Este cel mai bine.

Succes:*

| lalalalala11 a răspuns:

Well, parerea mea e ca ai facut bine ce ai facut. Daca asta ai simtit e ok. Pana la urma nu cred ca vroiai sa stai in incertitudine, gen "ma place, nu ma place". Acum ai ocazia sa vezi cu adevarat ce simte el pentru tine. Poate ca ii e rusine si de asta nu a mai dat niciun semn. Dar fii sigura ca o sa va intalniti si de ce nu sa vorbiti deschis despre sarutul acela. Si cum ai facut deja primul pas, ai putea incepe tu discutia. Bafta! :*