| Chainsaw a întrebat:

Buna tuturor.Imi place de un baiat cu care am fost certata acum ne-am impacat si am iesit cu el odata pe afara.Eu am 14 ani el 17-18.El ma saluta mereu si in ziua aia am vb mult cu el cred ca s-a prins ca imi place de el deoarece ma intreba ce am dar oricum nu ar fi cu mine din cauza diferentei de varsta.Nici eu nu as fi vrut, doar sa fim asa prieteni sa mai vorbim.Astazi treceam pe langa prietenii lui care isi bat joc de toata lumea mereu si au inceput sa faca misto de mine ce frumoasa esti ai o fata si ma intrebau ce i-am zis acelui baiat si cand ma uit el era acolo incerca sa stea mai ascuns sa nu il vad si dupa s-a uitat la mine si zambea sau radea.M'am simtit super prost, era acolo toata gasca lui de prieteni.Nu imi vine sa cred, eu tin mult la el, numai la el ma gandesc tot daca nu as fi cu el pentru ca stiu ca dupa nu ne-am mai vorbi si el nu a putut sa le zica prietenilor lui sa nu faca misto de mine.Am mai trecut pe langa ei mai de mult iar el ma salutat si nimeni nu a zis nimic. Dupa un prieten de al lui incepea sa ma strige ma chema la ei sa nu stiu ce evident nu m-am dus.Ei asa isi bat joc si de prietenele mele sau alte fete mai mari le striga ca au luat la mu7e si isi bat joc de ele.Nu am crezut ca o sa imi faca si mie asa doar pentru ca vb cu unul dintre ei.M'am simtit foarte prost mai ales cand am vazut ca toti s-au intors la mine si radeau el nu zicea nimic doar se uita la mine zambea sau radea.O prietena mi-a zis sa nu ma simt prost ca ei asa fac isi bat joc de toata lumea se injura si intre ei.Am stat si m-am gandit la alte fete care umbla cu ei oare asa le face? eu cred ca nu, mai ales ca acel baiat a fost combinat cu o fata de varsta mea se ducea cu prietenii lui sa o vada eu presupun ca nu isi bateau joc de ea.Ii vedeam mereu cum isi bat joc de alte fete sau striga dupa ele, pentru ei e ceva normal.Acel baiat de care imi place le-a povestit despre mine deoarece unul dintre ei imi striga vorbele care i le zisesem acelui baiat, ii ziceam ca nu poate sa babardeasca nimic pentru ca eram certati si astia acum reproduceau. Dupa ce ne-am impacat vorbea frumos chiar si cand am iesit afara eram in al 9 lea cer ca ies cu el ma baga si pe mine in seama ma pupa etc happy.Dar... mai bine nu ii mai raspund cand ma baga in seama daca el e atat de nesimtit in cat sa isi lase prietenii sa isi bata joc de mine.O sa mai ma salute pe strada sau o sa se bage cu mine in seama ce ar trebui sa fac? sa il bag in seama sau sa ma prefac ca nu il vad? inca tin la el, probabil el nu are o vina asa mare decat ca nu le-a zis sa nu se ia de mine sau poate le-a zis dar prietenii lui la cat de retarzi sunt de se injura si intre ei probabil nu l-au ascultat.Voi ce spuneti, cand ma saluta sau mai ma baga in seama sa trec pe langa el sa ma prefac ca nu-l observ sau sa ii spun motivul pentru care m-am suparat? daca o sa vada ca nu ii raspund nu o sa insiste pentru ca nu vrea sa se faca de ras cred.Eu chiar am inceput sa tin la el dar nu vreau sa ma combin cu el.Cel mai bine ar fi sa trec pe langa el, nici macar sa nu ma uit la el si daca ma saluta sa nu ii raspund sau sa ii spun mai ai tupeu sa te bagi cu mine in seama sau du-te la prietenii tai.Chiar nu stiu ce sa fac, toata lumea mi-a zis ca e mare sa-l las in pace sa nu ma bag cu el in seama, dar el ma amageste ma baga mereu in seama am vrut sa-l mai chem odata afara dar m-am razgandit cand am auzit ca are gagica.Numai... vreau sa o termin cu el de tot de parca nu il cunosc si pe prietenii lui la fel sad dar daca inca tin la el astept si parerea voastra.

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Auzi fat-o altadata treci un pic la subiect.Ce cred eu este ca aia te tin de fraiera iar celalalt baiat nu mai stie ce sa faca.Si tu ca proasta ii faci tot cum cere el fix in freza. Daca chiar tinea la tine le spunea sa inceteze dar nah ramai cu bine si nu il mai baga in seama ca n-are rost!

| sayWhaaat a răspuns:

Wooaaww, dar ai scris ceva, puteai sa rezumi in 2 vorbe toata asta, placi un baiat, ai trecut pe langa el si gasca lui de prieteni, au ras de tine, prietena ta te-a linistit spunandu-ti ca ei rad de toata lumea, iar tu esti confuza in legatura cu ce vrei sa faci in continuare.Asta ca un rezumat pentru cei care n-au chef sa citeasca...
Iti spun eu care e treaba, baiatul asta al tau, cat si prietenii lui, sunt niste cocalari, care fac misto de o pustoaica de generala. Reorienteaza-te spre careva de varsta ta.

| NonEinstein a răspuns:

Cand esti intr-o gasca de baietii cum este el, este greu sa rupi unele obiceuri, cum ar fi bataia de joc, din moment ce o fac frecvent o sa o numesc obicei.
Cred ca cel mai bine ar fi sa iti gasesti pe altcineva, nu zic ca de varsta ta deoarece asta ar da de inteles ca toti care sunt de varsta lui fac asa sau au prietenii de genul ala si ar fi gresit.
Daca iti plac baietii mai mari la varsta, eu zic ca e ok cat timp si el e ok.

| giagoaro a răspuns:

Buna.Da chiar ai scris ceva.
Eu daca as fi in locul tau in primul rand nu m-as fi combinat cu unu de 17-18 ani si in al doilea rand nu cred ca nu ar mai trebui sa nu il mai bagi in seama, daca este cand te saluta saluta-l si tu dar nu ii acorda atentie(fate ca vb la telefon sau vb cu prietena ta in momentul in care treci pe langa el si saluta-l pur si simplu, nu ii acorda atentie si daca prietenii lui rad de tine nu le spune nimic sau pur si simplu zi ceva gen "ai inv sa vb si te dai mare" sau orice altceva). Daca vreidoar sa ramaneti prieteni ori iti iei inima in dinti si ii spui tot ce ai scris aici si ii sui ca vrei doarsa fiti prieteni si daca vrei cine stie sa stai cu el uitate la privirea lui in momentul cand te saluta si daca te place sau isi bate joc de tine prin vorbele pe care le zice vei vedea dupa ochii lui.Dar, dar doar daca vreai sa il faci sa sufere nu il mai baga in seama ur si simplu sau ocolestel.sau mai este o varianta un pic cam fara sens:roaga daca exista un rieten de-al tau si d-al lui sa vb cu el despre tine sa te descrie si prietenul vastru comun sa iti spuna ce a zis despre tine si in functiede asta sa iei o decizie. Sper ca te-am ajutat. Funda... ceva?