| KathaLina a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Baiatul de care imi place e foarte timid.Prietenul lui cel mai bun,colegul meu de banca,mi-a spus ca i-a spus cate ceva despre mine, numai ca atunci cand intru pe mess vb cu mine, iar la scoala de-abia ca imi zice "buna" sau "ce faci"...ce sa cred? ma place sau nu?

5 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

TOTI BAIETII SUNT TIMIZI, nu toti recunosc acest lucru. Avem probleme in comunicare dar daca ne place o fata nu o lasam sa ne scape intre degete. Comunica tu cu el (sunt sigur ca si tu esti timida el doar iti place), daca e timid deja e semn bun, avem probleme in comunicare cu persoanele mai ales care ne plac dar treci peste. Nu traim in secolul 18 cind un barbat trebuia sa spuie un ritual ca sa cucereasca o femeie. nu doar barbatii pot cuceri, femeile la fel pot. Intra in discutie fa-i unele glume gaseste tot ce-i legat de el interese pentru a deschide o conversatie, iar cu timpul totul va veni de la sine. happy BAFTA

| knoxfcsb a răspuns:

Mai mult pare copilaros rau...nustiu daca te place sau doar vrea sa incerce sa faca misto

| cookyeh a răspuns:

Astea nu sunt semne sigure ca te place... daca e mai timid incearca sa faci tu primul pas. cu siguranta i-ar da multa incredere si poate i-ar disparea timiditatea, asa mi s-a intamplat mie cu 2 ani in urma.

| Anonim1112 a răspuns:

Te place iti zic eu el pe mess se deschide catre tine pentru ca nu sunteti fata in fata dar atunci cand te vede poate ca nu mai poate sa spuna nimic fiind orbit de dragostea lui pentru tine.iti repet:TE PLACE

| NewDoctor a răspuns:

Te place, dar cum ai spus si tu, este foarte timid. Invita-l la tine odata. Afla ce ii place sa joace si jucativa impreuna.