| anonim_4396 a întrebat:

Imi place ft. mult de colegul meu de banca si mi-e frica sa ii zic dar cred ca si lui ii place de mine.

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Spune-i, inainte sa ti-l fure alta fata! Vei regreta apoi ca ai tacut din gura!straight face

| *Lyttle.me* a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el...
Glumeste cu el, razi...il atragi intr-un fel asa
Si mai mult daca si lui ii place de tine, e perfect! Poate chiar iese cevasmug

| tim a răspuns:

Anilag, cand facem niste teme impreuna? glumeam! deci cred ca avem dreptate toti, treci la actiune, discret si subtil ca altfel ramai cu buza umflata, ti-l sufla careva. mult succes!

| tim a răspuns:

P. S. sa ne spui si noua ce-a iesit, stii ca ne plac povestile de dragoste!

| vali_6207 a răspuns:

Daca zici ca iti place de el cu adevarat atunci spune-i ca s-ar putea sa regreti mai trziu ca nu i-ai spus, poate ca si lui ii place de tine dar ii e frica sa iti spuna, probabil e mai timid incearca sa faci tu primul pas dar vezi nu o face de fata cu alti colegi spune-i ca il placi cand sunteti numai voi doi, BAFTA sper sa va cuplatziiiiii kiss

| Miss Sintetic a răspuns:

Pune. te pe treaba. Daca ai impresia ca. ti impartaseste sentimentele fa. l sa observe asta. Daca stai pe bara nu pierzi dar nici nu castigi nimic. In cazul in care a fost doar ceva ce ti s-a parut si el nu tine la tine [sau te place] nu. i nimic prea grav sau serios relatiile implica si dezamagiri.

| ////////////// a răspuns:

Draga mea mai mult curaj de ce sa te temi asta e viata, respira adinc si incearca odata sa-i spui, privestel adinc in ochii lui stralucitori, uitate la el de parca ar fi al tau, trimitei un mesaj, o scrisoare, un sunet, daca nu incearca metoda veche faceti temele impreuna fate ca nu stii ceva o lectie si apropiite incet incet de el si fii sincera, intelegatoare si apoi vei obtine ceea ce doresti, bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blueboy are dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa lasi totul de la sine

| andrutsy a răspuns:

Uite ce trebuie sa faciwinking. si eu sunt in aceeasi situatsie dar faza e ca nu e coleg e mai marewinking...okz.deci trebuie in primul rand sa ii ceri adresa de mess.sa devenitsi prieteni.etc.winking si dupa sa ii sp ca tie de ceva timp iti place de el ff mult si...informeazate mai mult despre elwinking

| bibilic a răspuns:

Buna.Si eu am trecut prin asta si ti-as putea recomanda ceva.si ce-ti recomand eu e s a il inviti la un suc, o pizza, o inghetata si atunci ati putea deschide subiectul