| ingerpalid a întrebat:

Am nevoie de ajutorul unor persoane care au trecut prin ceva asemanator.
Aseara am avut un contact sexual cu partenerul meu.
In punctul culminant, eram in poziția capra, mai pe românește.
Ne-am dat drumu in acelasi timp. Menționez ca foloseam prezervativ.
Eu am avut un orgasm mai intens si l-am bruscat oarecum pe el. S-a speriat si a scos repede penisul, dar prezervativul a ramas in mine, dar mai mult afara.
Cand el a scos penisul, dupa cum am spus, capul acela al prezervativului a iesit si s-a scurs pe pat. Imediat l-am scos din vagin.

Exista vreo sansa sa fie o posibila sarcina, desi nu am fost atinsa de acel lichid? Imediat m-am uitat si nu eram murdara sau ceva. Căzuse in pat, prezervativul era ok, nu era rupt sau altceva.
Am stat si m-am gandit si eu cred ca nu ar fi putut sa se prelingă, din moment ce prezervativul era mai mult afara, si nu eram murdara...
O parere conteaza mult!

Nu suntem pregătiți sa facem acest pas.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost intretinut probabil cam in a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual (fiindca nimeni nu poate sti ce lungime a avut menstruatia), adica intr-o perioada in care posibilitatea de a se forma o sarcina este extrem de mica de doar 4-5% chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in mod voit/intentionat IN vagin. Insa in cazul prezentat de tine, se poate considera ca fiind aproape in totalitate adica in peste 98% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina atat datorita faptului ca NU a ajuns sperma in vaginul tau cat si a momentului in care a fost intretinut sexul. Te poti linisti complet fiindca NU exista nici cel mai mic motiv de ingrijorare in acest caz si moment. Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| adiii90 a răspuns:

Nu e nici o problema dar nu inteleg cum s-a intamplat a vrut sa o scoata si i-a ramas prezervativul acolo? O are subtire? Intreb si eu pupic

| sofisis a răspuns:

Nu, nu exista nici un risc

| mihai69 a răspuns:

Ești OK, stai liniștită.
Și ca să te liniștești și mai bine, fă un test peste 21 de zile. Doar dacă printr-o minune nu apare până atunci menstruația.

| metehne a răspuns:

Ptr liniștea ta, după contactul sexual, ia și pastilă. E dovedit faptul că prezervativele nu sunt 100% sigure, de aceea s-au inventat anticoncepționalele.

Poți să faci și un test de sarcină, pentru a scapă de orice grijă!

| kandaraki a răspuns:

Mda...penibile momente se pot intampla, cum sa ii ramana prezervativul in tine? clar lucru ca a curs putin si tine, chiar daca tu nu ai simtit si nu ai observat, fiindca nu ai cum, un gram e destul.
sper sa nu ramai insarcinata si sa nu te inmultesti, dobitoacele nu trebuie sa se inmulteasca!

| ingerpalid explică (pentru metehne):

Menționez ca eram in prima zi dupa menstruație... Chiar sunt putin speriata sad
Desi stiu ca nu exista sanse

| metehne a răspuns (pentru ingerpalid):

E posibil să fii răcit jos, doar atât. Nu ai de ce să te îngrijorezi.

| cyupaku a răspuns:

Calm,nu s-a intamplat nimic, dar e ciudat cum sa iasa prezervativul de pe scula? e cam subtire rau

| ingerpalid explică (pentru cyupaku):

Nu e subtire, doar a alunecat

| Ara997 a răspuns (pentru cyupaku):

Subtzire sau nu, da' face treaba buna cu ea dupa cum e prezentata situatzia.

| cyupaku a răspuns (pentru Ara997):

Ce treaba bre? nu vezi ca daca ea era in extaz nu il brusca..statea cu motanu in ea si nu mai dadea drumu...

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.