| Mircea23592071 a întrebat:

Salut, am facut sex PROTEJAT cu prietena mea, si cand m-am dus la baie sa scot prezervativul si sa ma spal m-am uitat si aveam o picatura de sperma deasupra inelului prezervativului spre baza penisului sa zic asa, inainte sa imi dau drumu era in pozitia doggy si mi-am dat drumul in ea, sunt sanse sa ramana gravida din cauza picaturii aceleia? Eu mi-am dat drumul in ea si dupa am scos-o afara, picatura de sperma era deasupra penisului nu in partea de jos.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care marimea ca si largime a prezervativului este mult prea mare fata de grosimea penisului, numai in acea situatie poate sa apara, sa exista posibilitatea ca sperma care a fost ejaculata in prezervativ, sa se poata scurge printre penis si prezervativ si sa iasa pe sub inelul de cauciuc existent in capat. Insa foarte multi baieti lipsiti de cele mai elementare cunostinte medicale si de experienta sexual, ajung in situatia de a confunda secretia lubrifianta produsa de vagin si sperma proprie. Este foarte indicat ca inainte de a va incepe viata sexuala, sa fiti deja cat se poate de corect informati in toate aspectele si privintele acestei activitati. De asemenea trebuie sa stii ca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in vagin in cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Mircea23592071 explică (pentru corbulalbrosu):

Prezervativul a fost fix pe penis (18 cm lungime, 13 grosime)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt riscuri, atata vreme cat ai avut sex protejat cu prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat, nu poate fi gravida. Picătură de care vorbești este de la secrețiile vaginale ale prietenei tale.

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil nici ny era vorba de sperma, ci secreţiile fetei. Nu cred că poate fi vorba de o sarcina in situaţia asta.