| Vrajitor a întrebat:

Buna .

Am nevoie de ajutorul vostru ... idei cum pot trece mai departe ?

Am avut o relatie de 4 ani de zile ( prima fata ) cand aveam 16 anisori am inceput o relatie cu ea . am avut zile fericite si zile proaste , m-a inselat am iertat-o caci am iubit-o , cu partea financiara am stat cam prost , poate un suc , o ieseala da dar nu cadouri saptamanal si alte chestii. O iubesc enorm iar acum simt ca vreau sa ma omor , am 20 de ani si nu stiu ce se intampla cu mine , probabil stinti sentimentul acela de ... a fost singura , nu va mai fi alta .si simt ca nu mai axista o fata la fel sa ma aleaga si sa ma iubeasca si sa fac lucruri cum faceam cu fosta , imi este foarte greu . plang ca un bou , am ajuns sa ma umilesc sa ma rog sa cer iertare sa fac tot posibilul de 3 saptamani dar ea nu vrea sa ne mai impacam ca vezi doamne e ea confuza si nu stiu ce , nu ii inteleg motivul , va spun sincer sunt maxim pornit ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac cum sa o uit cum sa imi umplu timpu ce ati facut voi ? si va rog crede-ma va rog credeti-ma ca au fost 4 ani ... mor aici crying(

Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta.Incearca sa vorbesti cu ea,sa iti explice motivul clar,doar asa o sa o poti intelege si sa te impaci cu ideea,sau sa incerci sa schimbi ceva daca e de schimbat.Fete sunt destule,care sa te aprecieze si sa te iubeasca,niciodata sa nu spui ca nu va mai fi alta. Daca e sa o uiti,iti va fi enorm de greu dar o sa reusesti,nu fa prostii sa o ameninti ca te sinucizi sau chiar sa o faci, nimeni nu merita un asa sacrificiu. Daca de la ea nu primesti niciun raspuns, analizeaza foarte amanuntit cei 4 ani de relatie,vezi unde ai gresit, pune pe foaie povestea voastra si roaga un prieten sa o analizeze si el, o parere obictiva e intotdeauna binevenita.4 ani e foarte mult,si stiu ca e foarte dureros pentru tine ca s`a terminat,dar...ce`i al tau e pus de`o parte, daca e sa fie a ta, indiferent ca e acum sau peste 5 ani, va fi a ta :* Si...te rog nu mai plange happy

11 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei neaparat s-o uiti? Iti va trece cu timpul, e greu la inceput. Daca ti cu orice pret sa ti-o scoti din cap nu mai vorbi deloc cu ea, despre ea.Cand incepi sa te gandesti la ea, ocupa-ti timpul cu altceva.Eu am trecut peste o astfel de relatie cu ajutorul filmelor preferate.Pur si simplu imi ocupau mintea si gandurile.Am si citit foarte mult.Relatiile de lunga durata sunt ca o dependenta de bautura sau tigari.Tu ai intrat acum intr-un fel de "sevraj" fara ea, pentru ca erai obishnuit.Dar ca orice dependenta si asta trece.Trebuie sa fii puternic!

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Care este motivul pentru care v-ati despartit? Pentru ca nu o poti rasfata cu cadouri des? Si daca da, iubirea nu se arata prin a oferi nelimitat un cadou persoanei dragi.
Ai doar 20 de ani si toata viata inainte! Trebuie doar sa cauti in continuare si sigur vei gasi o persoana care sa te iubeasca cu adevarat. Daca ea te iubea cu adevarat nu te-ar fi inselat si nu te-ar face sa plangi...
Cu totii suferim odata in viata, dar mergem inainte!

| Vrajitor explică:

Va multumesc f mult, din pacate pentru multi care mi-au pus intrebarea..."motivul despartirii" nu il stiu, tot ce stiu este ca ea acum 2 bani nu mai da pe mine, dar incerc sa trec peste, va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat si pentru cele 5 minute din viata voastra, Va multumesc si am sa tin cont de sfaturile voastre! Sunteti extraordinari

| bebelotz a răspuns:

Te inteleg mai bine decat poti sa-ti imaginezi pentru ca stiu cum e.si eu am trecut prin asa ceva si nu mai vreau sad asta e capul sus o sa fie bine ai sa veziwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Politeknicus a răspuns:

Salut. Ai gresit cand ai iertat-o pentru ca te-a inselat. Daca-i dadeai un sut in pizbipda la momentul potrivit era excelent pentru tine. Daca a facut ceea ce a facut, nu tine la tine si e doar una dintre multele panarame din ziua de azi. Nu te mai umili cu scuze si altele rahaturi. Las-o-n muma-sa de idioata. Fotbal, plimbari, iesiri in oras astea sunt solutiile. Iti faci rau daca mai continui asa. Vrei sa te distrugi pentru una care si-a batut joc de tine? Tu nu-ti dai seama dar supararile astea te macina usor. Corpul lucreaza. p.s. Nu o mai cauta ca-ti faci rau. p.s.1 Daca te mai umilesti si nu iesi pe la fotbal sau alte activitati ca sa uiti esti fraier. No offense!

| Alexintunecatul a răspuns:

Sa nu uiti ca cel mai important din viata ta esti tu.si ca oricine te face sa suferi si nu te pretuieste nu te merita! Capul sus ca mai sunt si alte fete.iesi mai des din casa. ocupa-ti pe cat posibil tot timpul

| parazitu007 a răspuns:

Da cu mopul peste toate amintirile, nu te mai gandi la ea, numai timpul poate vindeca asemenea rani

| AlinKun a răspuns:

Zii motivul despartiri
daca vrei sa o uiti petrece mai mult timp cu prieteni iesiti la un gratar/fotbal faceti o excursie dati o petrecere ceva sa mai treaca timpul sa mai cunoasteti si alte persoane

| RobY_3853 a răspuns:

Tot timpul,cand ati vine sentimentu sa te sinucizi, rogate si atunti aminte ca Dumnezeu neo dat viata so trai orice sar intmpla merge inainte, cel mai mare pacat e sa te sinucizi.Roagate la Dumnezu si daca ati da impresia ca nu te aude sau...sa nu te dai batut ai rabdare, cu ajutorul lui vei trece peste.Numai trebuie sa ai incredre in el,si spune-i sa te ajute rogate.
Incearca sati procupi tot timpul liber sa faci ceva,iesi cu prieteni etc,nu asculta muzica trista, asculta muzica de distractie.

! Cel mai bine ar fi, daca tot is 4 ani,eu creka si ea te iubeste si tine la tine,dar poate s-a indragostit de altu.Dar ca s-o faci sa se apropie napoi de tine,fi indiferent,nu mai baga inseama,cateva zile, si sa vezi ca ea va veni la tine, daca tea iubit si te iubeste.Nush de ce dar presimt,ca in scurt timp daca ma asculti, o sa va impacati.

Fa ce ti-am zis, apoi trimitem un mesaj.

| oananecula a răspuns:

Iati alta iubitasa si vezi cum va reactiona si atunci vezi iubirea daaca a existat vreodata in ea. Daca Viata e scurta ce sa-i faci una vine alta pleaca