| Frrramboise a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
O prietena de-a mea s-a despartit de curand de un baiat la care tinea enorm. I-a venit ideea sa se cupleze cu altul, ca sa-l uite pe fostul.Si a vorbit la telefon cu un tip, pe care majoritatea prietenelor noastre il cunosc(prietena mea nu il cunostea)...si s-au combinat.Seara,au hotarat sa se intalneasca! Lui i-a placut prietena mea, dar ei nu i-a placut de el,( nu i-a spus asta), deci nu se potrivesc deloc ei doi! Acum o exaspereaza cu mesajele lui, ba chiar a intrebat-o "ma mai iubesti" chiar a doua zi! worried Stiu, stiu, e cam ciudat dar prietena mea vrea sa se desparta de el dar nu stie cum si de aceea imi cere mie sfaturi, ea este sigura ca eu o pot ajuta, dar habar nu am cum!
Va rooog sa ma ajutati, urgent!sad nu imi pot dezamagi prietena cea mai buna in momentul asta!

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Stiu, o sa par cel mai mare las de pe fata pamantului laughing dar in situatii ca acestea, FUGA e solutia.

Cel mai bine pentru ea ar fi sa rupa legatura complet cu acea persoana, schimbansu`si numarul de tel, dand ignore etc) - asta daca vrea sa o faca in cel mai subtil mod posibil.

Daca este una din alea tari in maxilar smug sa-i spuna omului verde in fata ca nu se potrivesc deloc, ca doreste sa mai caute saaaau sa-i spuna ca nu vrea s aibe relatii la ora actuala happy simplu...

Stii cum e? In lumea asta trebuie sa stii sa si pui picioru' in prag daca mediul in care traiesti nu e intocmai prielnic. Vorbele pot face "minuni" uneori big grin Incurajeaz`o pe bff-ul tau sa poarte o discutie ca intre barbat si barbat cu fusta!

Muah :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o glumă deplasată cea cu " mă mai iubeşti", nu ştiţi?
Foarte frumos îi spune că nu vrea să se mai întâlnească, a vrut doar să-l cunoască şi atât.
Cu o întâlnire nu înseamnă că te-ai combinat, cuplat, etc.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"I-a venit ideea sa se cupleze cu altul, ca sa-l uite pe fostul." - Bravo! Geniu absolut scrie pe capul ei gol!
I-a trebuit relaţii la minut, să se descurce! Astfel de oameni nu merită nici măcar să priveşti în direcţia în care se află ei.
Cum să te cuplezi cu altul ca să-l uiţi pe fostul?! Problemele interne ţi le rezolvi singur(ă)!
Să nu vă miraţi că peste ceva vreme vă veţi îndrăgosti de tipi care-şi vor bate joc de voi!
Universul are propriile metode de a-şi corija traiectoria!
Salut!

| darkangel_7824 a răspuns:

Dupa parerea mea nu e atit de greu sa rupi o relatie de skurta durata, nu-i ramine decit sa-i spuna baiatului ca nu mai vrea sa fie cu el si atit.cum va reaktiona el pe ea nu ar trebui s-o deranjeze fiintka mai intii de toate ar trebui sa aiba grija de interesele personale.cred ca vei reusi s-o konvingi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca nul mai iubeste si ca vrea sa se desparta de el pentru ca e prea stresant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate sa-i spuna foarte simplu si direct ca nu o intereseaza! S-au sa inventeze ca are un nou iubit. Pur si simplu sa-l flituie cu orice ocazie: ori ca ii da un telefon s-au ca ii trimite un mesaj. sa ii spuna ca are treaba s-au ceva de genu`. Sper ca te-am ajutat. happy