| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Am nevoie de ajutorul vostru va rog. Eu fac pregatire cu diriga mea. Ps:sunt clasa a 6-a. Si în ziua cand m-am dus pentru prima data la pregatire nu stiu, mi-a placut de baiatul asta. Dar are iubita... si cam asta m-ar încurca. E mult mai urata ca mine si nu stiu ce ii place la ea. Plus ca eu m-as potrivi mai mult cu el. Nu stiu cum sa fac sa ma placa. Pur si simplu îmi imaginez un viitor cu el. Si mi-as dori sa ma placa si el. Noi ne vedem sambata la pregatire si asta ma face sa îmi doresc ca ziua de sambata sa vina mai repede. Plus ca radem amandoi la pregatire si ne simtim bine. Si poate el nu stie ca il plac. Nu stiu cum sa il fac sa se desparta de aia si sa ma placa pe mine. Solutii va rooog

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa zici ca baiatul ala are prietena, fiindca iubitele se mananca cu sex, dar mult mai tarziu, dupa 17-18 ani.
Din paacte, esti destul de mare sa intelegi ca nu putem sa comandam inimii sa placa sau sa iubeasca pe cineva, daca inima noastra nu simte nimic pentru persoana respectiva.
Baietii nu sunt papusele sa le comandam noi ce vrem, au creier si inima si au sentimente si preferinte personale.
Faptul ca rade impreuan cu tine este un lcuru bun, inseamna ca te place "ca colega".
Din pacate nu exista descantece si alte porcarii sa-i faci pe oameni sa se desparata si nici sa te placa pe tine.
Ideal este sa inveti a fii un om bun, fara rautati si invidii de la anisorii astia, fiindca iti faci singura rau si nu-ti aduci decat nefericire si durere in viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există soluții a la carte, fă aia sau fă pe ailaltă. Nu e căsătorit cu ea, ai șanse. Arată-i ce știi, ce poți și el o să aleagă.

| Silwian a răspuns:

Dar DE care baiat ti a placut?

| Yurim a răspuns:

Sincer te sfatuiesc sa nu te bagi in relatia lor. Poate el vede la ea ceva special, ce altii nu vad. Te rog nu strica fericirea a doi oameni pentru a ta. Sigur vei gasi si tu pe cineva la un momentdat, nu neaparat acum, dar mai tarziu sigur, sunt o multime de persoane pentru care vei gasi o atractie, crede-ma, iti zic din propie experienta, nu trebuie sa te bagi intre ei, vei avea pe cineva care te va iubi mult, si tu la fel. In continuare ce vei face ramane de alegerea ta, dar inainte gandeste-te bine... Oare chiar merita?