| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat aproape de 1 an.Ne intelegem foarte bine, dar in urma cu 1 luna m-am despartit de el pentru ca am cunoscut un baiat care a vrut sa fie cu mine.Prietena mea ma sfatuia mereu sa fiu cu el(baiatul pe care l-am cunoscut acum)si am acceptat intr-un final.Baiatul acesta era atent cu mine totul era ok. Dar am eu inca il mai iubeam pe fostul.Si spre surprinderea mea prietena mea s-a combinat cu fostul meu prieten.In fine... ea cica ii spunea minciuni despre mine cu ar fi ca il inselam mereu si asta nu e adevarat(asa mia sp el)...si el ii spunea cate ceva despre mine ma refer la jicniri...(asa mia sp ea)... nu stiu cce sa fac... sa mai fiu prietena cu ea? sau a pus totul la cale? in prezent sunt tot cu fostul dar... nu stiu daca e bine... el mi-a cerut iertare ca nu stie ce afost in capul lui...ca ma iubeste enorm... dar eu nu stiu daca sal cred.acum de curand am aflat ca umbla dupa alta cand eram despartiti... asa mi-a spus prietena mea... oare >minte? sau vrea sa ma desparta de el? sincer nu stiu ce e in capul meu... poate imi puteti da un sfat.va multumesc

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu mai fi prietena cu ea... Oricum nu poti numi prietena o persoana care iti "baga strambe" sa se combine cu prietenul tau. Eu l-as alege pe el... dar tu stii mai bine ce vrei si de care iti pasa mai mult... Sau pe care il vrei mai mult aproape.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu te supara dar tu esti singura vinovata! l-ai parasit pe el pentru altul si ce vroiai sa faca? sa se roage de tine?

| yadora a răspuns:

Sunt fripta in ceea ce priveste "prietena"
....niciodata sa nu ai incredere in ea, a incercat sa te scoata intr-o lumina proasta fiindca iti era inferioara tie si sa-i demonstreze lui ca ea e inversul tau si e mult mai compatibila cu el. Dar el a fost mult mai perspicace si si-a dat seama de jocul ei si s-a reintors la tine. Daca il iubesti cu adevarat puneti-va ordine in viata si nimeni sa nu mai aibe acces in relatia voastra.

| rap4life a răspuns:

Sincer iti spun, da-i "papucii" prietenei tale, de fapt nu o poti numii prietena daca a facut asa ceva...
Poarta o discutie foarte foarte seriosa cu fostul, si o sa fie bine...
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai o directie in viata si nu stii ce vrei. te lovesti de vesnica problema, imi e sau nu imi e prietena, e viata ta. tu ai tradat prima si tu nu stii daca sa-l crezi pe el? dar el te mai crede? vezi si tu pe cine iubesti si ramai nu, primul venit primul servit, fiindca in viata ta tot timpul o sa fie altul care sa te imbrobodeasca cu vorbe frumoase si cadouri, si care sati spuna ca meriti mai mult deacat iti ofera prietenul, iubitul, sotul. poti fi iubita, prietena, sotia, amanta unui barbat pe care-l iubesti sau poti fi a tuturor care-ti spun ca te iubesc. tine si de caracterul tau, daca ai, si de principiile tale dupa care te ghidezi in viata.

Răspuns utilizator avertizat
| pooka20 a răspuns:

Nu e prietena ta! probabil ca era invidioasa pe tine, pe relatia ta, a facut ce a facut ca sa va desparta si sa se bage ea in seama, logic ca prietenul tau aacceptat sa stea cu ea, tu te-ai despartit de el si el tinea la tine, vroia sa te faca geloasa! poate ar fi mai bine sa renunti la amandoi dar depinde de sentimentele tale fata de el, daca il iubesti si simti ca si el te iubeste renunta de tot la "prietena ta". fi fericita, traieste-ti viata cum crezi tu ca e mai bine pentru tine, nu fa ceva ce ai sa regreti mai tarziu! in orice caz renunta la "prietena ta", nu-ti va fi niciodata loialasi c siguranta ai alti prieteni care merita sa te aiba alaturi. te pup si ai grija de tine