| Nextone a întrebat:

Am nevoie de niste ideei si pareri.Colegii mei urmeaza sa mearga de sambata pana dumnica la cabana. Iubitul meu merge la scoala dimineata si dupa masa la lucru pana seara.Problema este ca el are teza luni si zice ca nu are cand sa mai invete(doar ca nu prea invata nici daca sta acasa). Nu stiu ce solutie sa gasesc sa il conving sa mergem(nu o sa mai fie alta ocazie si imi doresc sa merg pentru ca asa o sa fim un wikeend impreuna). El vine de la lucru vineri seara, sambata dimineata pelcam si duminica seara(pe la 6-7)ajungem acasa...imi doresc sa mergem.Cum sa-l conving? Ce solutie sa gasesc? Funda!happy

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca esti rautacioasa si neintelegatoare.Omul vine rupt de oboseala de la atata munca,are si teza, si tu vrei sa-l cari dupa tine la distractie.

El,daca e baiat cu scaun la cap, va persista in decizia lui de a nu merge.
Tu, daca il iubesti si vrei sa il vezi om serios si realizat, renunta la capricii si prostii caci cabana aia nu se muta de acolo si vor fii mii de ocazii sa planificati o mini vacanta.

| Mihai19MaxX a răspuns:

O fata cu cat este mai dulce cu atat este mai ascultata. spune-i dulce. daca nu accepta inseamna ca alte lucruri sunt mai importante decat sa mearga cu tine ceea ce nu prea e bine.eu am o prietena si indiferent, ploaie, zapada m-am dus daca m-a kemat.nu mai zic ca ii duceam absorbante cand era la cursuri si avea nevoie urgent. fericirea ei este placerea mea

| Mariiiiaa a răspuns:

Roagal foartefrumos si zii ca daca tine la tine sa iti faca pe plac ca nu pierde nimic...si are timp sa invete si pentru teza...
sh poti spune la prieteni sa intre pe http://www.blogul-meu-soryna.blogspot.com