| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri. Tine de iubitul meu.Deci dimineata ne-am dus cu masina la facultate,i-am zis sa ma astepte dupa ore sa mergem impreuna inapoi.El terminase orele mai devreme si a plecat acasa,fara sa ma anunte ca a plecat, cica ii era telefonul inchis (dar putea sa ia de la cineva sa ma sune sau sa-mi dea un mesaj) deci eu am ramas cu ochii in soare.Am vorbit cu el, si-a cerut scuze...dar eu simt ca nu i-a pasat destul incat sa ma anunte.Mentionez ca avem o relatie serioasa, de 3 ani, de inselat nu se pune vorba.Deci eu un lucru nu inteleg, de ce a facut lucrul acesta? Si cum pot interpreta aceasta situatie? Astept pareri si de la baieti

Răspuns Câştigător
| Pitzipoanca a răspuns:

Eu stiam ca facultatile incep la 1 octombrie. Sunteti de 3 ani impreuna si tu iti pui problema ca e indiferent? Si postezi asta pe TPU? Increderea ta in el e undeva sub nivelul marii, se vede ce mult va iubiti. In plus, TU i-ai spus sa te astepte. Nu el a venit cu ideea si, mai ales, nu a PROMIS. In plus, omu' are si alta treba in viata, nu poate doar sa umble dupa curul tau. Cresteti, copii, si dup-ai bagati-va in treburi de adulti.

11 răspunsuri:
| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Ai luat în calcul posiblitatea că era poate obosit sau îi era rău? Şi pur şi simplu a uitat... poate a şi dormit, şi na ca să nu faci urât a spus că avea telefonul închis. Deşi putea să sune de la telefonul altcuiva. De aceea zic, chiar a uitat, a greşit, e şi el om. doar n-ai să strici o relaţie bună pentru atâta. Să-şi ceară scuze şi să te scvoată în oraş sau să-ţi facă un cadou să-l ierţi.

| iCeDoMinO a răspuns (pentru YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman):

Pai tocmai asta e ca nu ii era rau, obosit nu era ca a avut o singura pereche...de dormit nu a dormit...si nu a zis ca a uitat, pur si simplu a zis ca a gresit si isi cere scuze, dar eu vreau sa inteleg din ce cauza a facut acest urat gest

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns (pentru iCeDoMinO):

Ori a avut altceva de făcut şi nu poate spune.
Ori acceptă ideea că, noi bărbaţii, mai suntem şi porci câteodată, neintenţionat, e genetic. thinking
Nu găsesc altă explicaţie.
Te sfătuiesc să numai despici firul în patru, dar faci cum vrei. thinking

| Ioana2012J a răspuns:

Bună, nu sunt băiat, dar sunt fată şi din experienţa altora ştiu cum e să rămâi cu ochii în soare.
Nu a fost frumos gestul, trebuie să facă tot posibilul încât să te anunţe că pleacă. E o greşeală nici prea mică nici imensă dar el trebuie să înţeleagă durerea ta.
Se poate interpreta situaţia în mai multe feluri. Ori a vrut să-ţi dea de înţeles că nu-i mai pasă de tine, ori nu şi-a dat seama de gestul făcut, ceea ce duce tot la... nepăsare.
Dacă te merită cu adevărat treci peste şi bucuraţi-vă unul de celălalt, dar dacă greşelile se înmulţesc...Răspunsul îl ştii singură.

| iCeDoMinO a răspuns (pentru Ioana2012J):

Multumesc pentru raspuns! Ai dreptate in ce priveste nepasarea, asta simt din partea lui prin gesturile pe care le face.Dar nu stiu ce sa fac, ca in rest e totul ok, ne intelegem bine.

| Vlad43 a răspuns:

Chiar se putea inchide telefonul... nu pune @botic@. mai ales daca sunteti de 3 ani impreuna... iti este fidel. poate a avut o treaba? nu agreez faza cu tot timpul impreuna.

| VladutCR a răspuns:

Poate sa luat cu altceva si a uitat. noi baietii uitam repede... + daca zici ca aveti o relatie de 3 ani fara sa va inselati. nu cred ca a vrut

| iCeDoMinO a răspuns (pentru VladutCR):

Nu stiu ce sa cred...eu consider ca atunci cand cineva este important pentru tine iti bati capul si anunti ca planurile s-au schimbat, mai ales atunci cand ai facut o promisiune...sincer,ma simt ca un copil pe care au uitat parintii sa il ia de la gradinita

| iCeDoMinO a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri! Dar nu credeti ca in acest gest exista o simpla indiferenta?

| Ioana2012J a răspuns (pentru iCeDoMinO):

Tu ştii asta. Când iubeşti cu adevărat indiferenţa nu are ce căuta. Tu ştii cel mai bine. Dc nu-l pui la încercare de mai multe ori?

| iCeDoMinO a răspuns (pentru Ioana2012J):

Cum as putea sa il pun la incercare?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru iCeDoMinO):

Eu stiam ca facultatile incep la 1 octombrie. Sunteti de 3 ani impreuna si tu iti pui problema ca e indiferent? Si postezi asta pe TPU? Increderea ta in el e undeva sub nivelul marii, se vede ce mult va iubiti. In plus, TU i-ai spus sa te astepte. Nu el a venit cu ideea si, mai ales, nu a PROMIS. In plus, omu' are si alta treba in viata, nu poate doar sa umble dupa curul tau. Cresteti, copii, si dup-ai bagati-va in treburi de adulti.