| Daiana07 a întrebat:

Buna,Am nevoie de niste sfaturi.Am 19 ani iar iubitul meu 21, de cand l-am cunoscut pe el viata mea a luat o intorsatura,am avut si momente frumaose si triste, la nici 1 an de la relatie eu am impreuna cu alte 2 prietene am fost violate,desi eu nu eram tinta rapirii, eram cu ele si m-au luat si pe mine, atunci cand am scapat prietenul meu a vrut sa ii omoare pe acei 2 nenorociti, acum nu stie ce sa mai faca sa ma vada macar 1 data zambind ar face orice sa ma vada fericita si incearca asta din plin.s-a internat cu mine la spital, ma ducea la controale imi face toate poftele si desi ma bucur sa vad ca isi face griji pentru mine eu ma simt trista in suflet...ce pot sa fac?!

Răspuns Câştigător
| Lexy ♥ a răspuns:

Groaznic,incearca sa te gandesti ca ai un om minunat langa tine care iti este aproape si cu toate puterile trebuie sa te aduni si sa iti revii.Incearca totusi sa te detasezi de acea stare sufleteasca, gandeste-te ca poate altcineva in locul lui nu ar fi avut grija asa de tine si este pacat sa pierzi un om cu suflet bun.Acum depinde doar de tine ce vrei sa faci pe mai departe.Bafta

7 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Tu trebuie să îţi impui să laşi totul în urmă, chiar dacă este greu. Gândeşte'te că îl răneşti şi pe el. Încearcă să uiţi, alături de el vei fi din nou fericită.

| Oana92 a răspuns:

Mergi la psiholog, si singura si impreuna cu el. E neaparat necesar sa inveti sa accepti ca tu nu esti de vina pentru ce s-a intamplat si e indicat sa vorbesti cu un specialist. Faptul ca prietenul tau e alaturi de tine e un lucru extraordinar, e dovada maxima a faptului ca te iubeste. Cauta ajutor pentru ca viata ta sa intre din nou in normal. Multa bafta!

| Aimèeeee a răspuns:

Rari asa baieti. Nu te mai gandi la trecut, fi optimista.
Doamne` ajuta!

| Dureex a răspuns:

Pai urmeazati inima [fa ceti spune sufletul] nu vreau sa-ti dau un sfat care nu o as te ajute singurul ajutor al tau esti tu insusi!

| belysa a răspuns:

Offf greu saracuta de tine, dar trebuie sa treci peste, de uitat nu ai cum, dar trebuie sa fi puternica si sa treci peste.Baiatul asta chiar te iubeste, daca a fost si este langa tine incontinuare, incearca sa fi fericita esti tanara nu e bine sa-ti umpli sufletul cu tristete asa o sa-l indepartezi si pe iubitul tau de tine.Depaseste trecutul si priveste spre viitor ai toate sansele sa fi fericita, ai un baiat care te iubeste cu adevarat, si crede-ma in ziua de azi greu se mai gaseste...Succes si nu mai fi trista totul in viata e trecator.

| Michelle01 a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa iti petreci cat mai mult timp alaturi de el, sa radeti, sa glumiti, sa va distrati impreuna si incearca sa lasi in urma tot ce s-a intamplat in trecut.Cu timpul efectele acelelei drame vor disparea.Mult succes!

| Daiana07 explică:

Va multumesc de raspunsuri, o sa incerca sa am grija de mine si in acelasi timp sa il pot proteja si pe el.