| luluu70 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, nu stiu ce sa fac, de foarte mult timp cam 8-9 luni imi place de un baiat. dar lui nu cred ca ii place de mine, si il evit mai tot timpul ca sa nu ii dau de inteles ca imi place si mereu ma intreaba daca sunt suparata pe el, si de ce nu il mai bag in seama, si mereu in microbuz se pune langa mine, si mereu ma baga in seama da eu nu prea il bag, ce sa fac? sa il evit in continuare sau sa ii dau de inteles ca imi place de el? thinking bine el oricum a aflat ca imi place de el., si as vrea sa ii spun da imi este frica sa nu rada sau altceva, bine nu este genul acela da baiat, dar totusi imi e frica. si el are prietena si am inteles ca o iubeste mult. si el nu imi spune pe nume la fel ca toti ceilalti, ma alinta. dar cum il fac sa ma placa?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu stii ce doresti? Daca are prietena, stai la coada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai evita! Fii indiferenta!
Are o prietena si o iubeste...atunci, nu te baga! Pune-te tu in locul acelei fete!raised eyebrows Ti-ar conveni sa se bage cineva intre tine si iubitul tau?
Lasa lucrurile sa se intample de la sine.
Daca intr-adevar va potriviti iar el tine la tine (si se desparte de iubita lui), atunci merita sa lupti pentru el.
Acum, doar vezi-ti de drumul tau! Obisnuieste-te cu ideea ca e fericit cu altcineva.

| Reioooo a răspuns:

Eu as zice sa il bagi in seama daca iti place. doar nu vrei sa te ignore si el? incearca sal cunosti mai bine daca zici ca are prietena. nu incerca sal indepartezi de ea. fi doar tu insati si simte-te bine cu elwinking. cu cat te cunoaste mai bine chiar daca stie ca il placi va fi dragut cu tine, de asemenea el nu se va preface, nu o sa incerce sa te impresioneze (nu foarte tare), il vei putea cunoaste exact cum estewinking.eu as profita in locul tau. mult succes