| oanasunshine a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, referitor la intrebarea anterioara, cu baiatul acela cu un an mai mare care`mi place. Sunt confuza, nu mai stiu ce sa cred. Zilele trecute se uita chiar mult la mine si pentru cateva momente chiar am simtit ca ma place, dar de ieri am observat ca abia se mai uita la mine. Ori se face ca nu ma vede, ori, daca sunt cu altcineva langa mine, se uita la acea persoana si face orice sa`mi ocoleasca privirea. lucrul asta l-am observat de marti, cand vorbea cu un baiat de a 8a care ma place(si sunt sigura ca vorbeau despre mine pentru ca susoteau ceva si se uitau la mine in acelasi timp). Chestia asta m`a bulversat. Nu stiu ce sa mai fac sau ce sa mai cred. pentru cateva momente chiar imi facusem sperante in legatura cu el, dar cand am vazut ca ma ignora, parca mi-a cazut ceru`n cap. Ce sa fac? Dau funda.

2 răspunsuri:
| ContesaSiContele a răspuns:

Este posibil sa te placa mult si sa nu stie cum sa intre in vorba cu tine. Daca te ignora face asta sa vada daca tu observi,sa vada daca e important pentru tine.
sigur va atrage ceva.
Poate il intreba pe acel baiat despre tine,se informeaza sa afle mai multe de tine.
Asteapta o perioada si incearca sa il ignori putin,, cu cat stie la inceput mai putine despre tine cu atat va vrea sa stie mai multe si pana la urma va vorbi cu tine, dai sansa sa te cunoasca...si daca incepeti sa vorbiti poti sa incepi sa nu mai faci pe ignoranta,sa nu creada ca nu-l placi,dar cu cat o fata se lasa mai greu la inceput cu atat un baiat o vrea mai mult, pare misterioasa, o fata diferita de altele si in acelasi timp dorinta este mai mare de a o cunoaste.atunci cand fata ofera totul pe tava...dorinta parca nu este asa de mare.

| vladmR a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa porti o discutie cu el fata in fata,ca asa poti astepta sa se tot uite la tine si ratezi sansa de a vorbi cu el,si poate, de ce nu, sa fiti impreuna