| oanasunshine a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, referitor la intrebarea anterioara, cu baiatul acela cu un an mai mare care`mi place. Sunt confuza, nu mai stiu ce sa cred. Zilele trecute se uita chiar mult la mine si pentru cateva momente chiar am simtit ca ma place, dar de ieri am observat ca abia se mai uita la mine. Ori se face ca nu ma vede, ori, daca sunt cu altcineva langa mine, se uita la acea persoana si face orice sa`mi ocoleasca privirea. lucrul asta l-am observat de marti, cand vorbea cu un baiat de a 8a care ma place, dar nu`mi vorbeste(si sunt sigura ca vorbeau despre mine pentru ca susoteau ceva si se uitau la mine in acelasi timp). Chestia asta m`a bulversat. Nu stiu ce sa mai fac sau ce sa mai cred. pentru cateva momente chiar imi facusem sperante in legatura cu el, dar cand am vazut ca ma ignora, parca mi-a cazut ceru`n cap. Ce sa fac? Dau funda.

3 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti la el asa direct.si cu coada ochiului big grin daca intelegi ce vreau sa spun laughing... nu lasa privirile sa te duca in eroarehee hee stiu cum e =p~

| natalieM a răspuns:

Salut Ramona,este evident ca baiatul nu stie ce vrea, se joaca, sau poate se rusineaza sa-ti vorbeasca direct din cauza ca esti mereu alaturi de cineva.Incearca sa faci tu primul pas ca posibil inca mult timp va veti privi unul la altul.Totul e in miinile tale!)

| HexTech1 a răspuns:

Incearca sa nu mai il bagi in seama asa de mult si ocolestel si tu, dar lasa nu fii suparata Si mie si m-i s-a intamplat si mie asta cu o fata si pana la urma si-a cerut scuze dar a vrut sa vad daca o plac