| diwa a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si ajutor din partea voastra. Am un iubit de aproape 4 ani. Totul este foarte ok, nu ma pot plange de nimic, mi-a dovedit clar ca ma iubeste, ma respecta si ca tine cont de mine, dar, problema mea e urmatoarea : uneori, mai ramane noaptea afara cu prietenii lui, iar eu de fiecare data ma cam crizez. El imi explica frumos ca nu se intampla nimic daca sta si elo afara cu prietenii mai mult, ca simte nevoia, etc. Problema mea e ca, in trecut, el a facut anumite tampenii, majoritatea intamplandu-se noaptea afara. Se mai imbata, uita sa-mi spuna ca ajunge acasa sau uita sa mai vorbeasca cu mine, etc. Eu sunt foarte ingrijorata de fiecare data cand ramane afara, dar cred ca e pe undeva si firea mea foarte posesiva si geloasa. Sunt constienta ca are dreptul la libertate si sa petreaca timp cu prietenii lui, dar nu stiu, mintea mea parca nu vrea sa accepte ideea. De fiecare data cand vrea sa ramana afara, parca imi trece asa prin fata ochilor ce a mai facut in trecut si ma apuca disperarea. As vrea sa pot sa scap cumva de mania asta, chiar cred ca e o manie, dar nu stiu cum. Tin sa mentionez ca de EXTREM DE MULTE ORI s-a dus acasa si nu a mai stat afara, deoarece l-am rugat eu. Accept si critica, din moment ce chiar si eu ma critic, dar nu vreau raspunsuri la misto. Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Depinde ce a facut asa de rau...Nu am de ce sa te critic, pe undeva ai dreptate. Daca sta noaptea afara si se imbata ai perfecta dreptate sa te crizezi. Poate foarte frumos sa iasa cu prietenii ziua, sa bea o bere si atat. Trebuie sa iti pui semne de intrebare in privinta lui. Daca stai deja de 4 ani cu el, exista posibilitatea ca relatia voastra sa se oficializeze in viitorul apropiat? Esti sigura ca el e cel pe care il doresti sa iti fie sot? O problema exista in mod cert, din pacate noi nu te putem ajuta prea mult. Totul tine de tine si de iubitul tau. Sfatul meu este sa vorbesti cu el deschis si serios si sa ii spui ce te deranejaza si ca ti-ar place foarte mult daca el ar iesii mai mult ziua cu prietenii si daca nu ar mai bea. Comunica cu el ca altfel e totul in zadar

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, ai dreptate.

| December a răspuns:

Da. Pai te stresezi degeaba. Daca a venit acasa cand l-ai rugat inseamna ca a mai scapat din "obiceiurile" de care tie ti-e teama. Ca sa scapi de mania de care vorbesti nu trebuie decat sa ai in minte primele lucruri care le-ai scris la inceput: "nu ma pot plange de nimic, mi-a dovedit clar ca ma iubeste, ma respecta si ca tine cont de mine". Daca e asa cum spui, sansele sa faca vreo tampenie mare sunt destul de mici. Sigur ca daca e cu prietenii poate sa mai bea din cand in cand, dar atata timp cat nu intrece masura si nu face ceva rau nu e cazu sa te stresezi singura inutil. Daca te iubeste si te respecta va fi totul bine. happy

| Iubiiitzica a răspuns:

Draga mea, am un prieten care are o situatie aproape ca a ta. Este inmsurat si are si un copil, o fetita, are 24 de ani. El este un baiat tanar, arata bine, este super respectos stie sa vorbesca cu o fata stie sa o respecte la fel ca iubitul tau. Sotia lui este geloasa, inganfata si nesociabila! El nu sta cu baietii rai sta doar cu copii 14 15 16 ani si totusi sotia lui e geloasa! Stii cum sunt acum in prezent? Divortati! Ai grija draga mea te inteleg si eu sunt geloasa rau! Sunt geloasa si daca vorbeste cineva cu el cand e langa mine! Gelozia inseamna iubire. Darai grija sa nu ajungi la despartire. Daca spui ca el e ok si iti e teama sa nu faca ce a facutin trecut. Pune'ti intrebarea " El regreta pentru ce a facut?" si poti sa eu spui si lui. Daca regreta nu cred ca ar mai face'o odata. Ai incredere in el. Si cunoastei prieteni. Vezi cu ce fel de persoane iese in oras! Nu te critic scumpo! Stiu cum e!

| diwa explică (pentru Iubiiitzica):

Ma gandesc de mult ori ca s-ar putea sa regret daca la un moment dat se satura... dar cred ca aveam nevoie sa mi-o si spuna cineva. Mersi mult!

| LooolaaBooolaa a răspuns:

Spune-i ce simti, ce ai pe suflet, ca te deranjeaza.
Nu se va intampla nimic rau, te va intelege.
Saaau...zi-i sa te ia cu el.

| newstylle99 a răspuns:

Eu cred ca esti ca un fel de pedofila! Funda? Ti-am spus un adevarhappy

| diwa explică (pentru newstylle99):

Si uite asa te raporteeeez wave