| andraadam a întrebat:

Buna,am nevoie de o parere poate voi m-ati putea ajuta.
Vreau o parere de la voi baietii, voua vi s-ar parea dragut ca sa primiti de la o fata ceva un biletel, nu neaparat sa fie ceva siropos scris, dar de exemplu sa iti spuna ca esti dragut si ca te place, dar sa fie semnat doar cu initiala numelui mic a respectivei, vi s-ar parea ceva misterios si interesant? Si daca pe biletel va scrie sa ii lasi un raspuns si sa pui biletul intr-un anumit loc? Am nevoie de niste pareri pentru ca baietii si fetele gandesc diferit si poate mie mi se pare super dragut dar voua baietilor poate nu va place, deci sper sa ma ajutati.
Multumesc!

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi s-a parut dragut cand am primit dulciuri si mesaje banale "ce faci?/vrei sa iesim" etc.
Un biletel cu instructiuni m-ar plictisi, si as lua-o pe scurtatura. Sau as astepta o tentativa mai matura din partea ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si pot sa jur ca am mai vazut intrebarea asta odata. Hm.

Nu, cum am zis si atunci, ar fi un gest chiar frumos. Nu multe persoane mai fac asta.

| Sofer a răspuns:

As prefera un mesaj frumos cu pupici de la ea. Atât laughing

| cristimihailov a răspuns:

Si daca cel pe care il placi se duce la Alina sau Ana in loc de Andra?

Nu confuza lumea. Cere clar si explicit ce vrei.
Eu nu as baga-o pe bilet. Spune-i in fata. Diferenta este ca ii vezi reactia.

| alexalx1234 a răspuns:

Ar fi dragut, dar na, fetele vor totul pe tava si mi-am dat seama ca nu mai vreau sa ma complic cu ele si nici nu ma mai intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-ar părea ireal așa ceva, de la o tipa care o plac și eu și o consider drăguță.
Nu știu cum as reacționa, fazele astea mi se par penibile, demne de filme romantice. Eu sunt mai timid, deci as prefera o tipa mai tupeista care să-și arate sentimentele fata de mine fata in fata, poate chiar să sară pe mine asta m-ar surprinde, nu un puzzle care ar trebui să-l rezolv.

| tup3u a răspuns:

Acum cu atâta tehnologie să procedeze ca acum 200 de ani?

| Yrem3119 a răspuns:

Dar unde traim in telenovele? rolling on the floor du te spune-i direct fetita happy

| Mortimer2020 a răspuns:

M-aș gandi la fete cu initiala respectivă si la fetele care prin comportament imi dau seama, ar fi o surpriza la rasa feminina pentru a fcae primul pas.happy

| EdgarAllan a răspuns:

O sa primesti un raspuns diferit de la fiecare... Banuiesc ca pui intrebarea asta pentru ca vrei sa ii scrii biletel unui baiat. Eu zic sa faci ceea ce simti, nu ai nevoie de parerile altora. Mie personal mi s-ar parea un gest dragut si mai mult ca sigur mi-ar starni interesul, dar asta nu inseamna ca altcuiva i s-ar parea la fel. Nu trebuie sa ii lasi pe altii sa ia decizii in legatura cu ceea ce te priveste pe tine. Daca tie ti se pare dragut, go for it. Daca baiatul va aprecia gestul, inseamna ca aveti un punct in comun si asta e un lucru bun.